Blindfriendly Piatok 22. 3. 2019 | Meniny má Beňadik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

 Budúcnosť fungovania Strednej odbornej školy automobilovej (SOŠA) v Devínskej Novej Vsi bola predmetom dnešného rokovania medzi tímom BSK, ktorý viedol jeho predseda Pavol Frešo a spoločnosťou Volkswagen Slovakia a.s. pod vedením člena predstavenstva Erica Reutinga. Po vyše siedmych hodinách partneri našli zhodu na základnom modeli existencie školy, ktorá bude vychovávať žiakov tak, aby si po jej skončení našli uplatnenie v odbore.

Od 1. marca štartuje výtvarná súťaž pre základné školy a osemročné gymnáziá, ktorej cieľom je priviesť myšlienku prepojeného a globalizovaného sveta hravou formou medzi žiakov . Súťaž , ktorá potrvá do 15. Júna bude v dvoch kategóriách:

 Písomné maturity absolvuje tento týždeň 3662 žiakov stredných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja. Ústne maturity ich čakajú od 18. mája do 5. júna.

 30 rokov... Je to dlhé obdobie, počas ktorého sa toho veľa zmenilo - nielen riaditelia, učitelia, tréneri, deti, ale aj vízie, podmienky, metódy práce, najmä však výzvy. Výzvy, ktoré človeka posúvajú ďalej a nútia ho sa stále zlepšovať. 19. 2. 2015 Športové gymnázium, Ostredková 10, Bratislava oslavovala malé - veľké jubileum.

 Žiaci SOŠ záhradníckej Gustáva Čejku z Malinova sa 19. 2. 2015 zúčastnili XV. ročníka celoslovenskej súťaže v reze viniča hroznorodého „O Zlaté nožnice“.

V spolupráci s členom Zväzu polygrafie na Slovensku, firmou Heidelberg Slovensko, s.r.o., ktorý je reprezentantom nemeckej firmy Heidelberg na Slovensku a s láskavým dovolením firmy Heidelberg a jej výskumnej organizácie Print Media Academy (PMA) je organizovaná stáž vybraných študentov Strednej odbornej školy polygrafickej, Bratislava do výrobného zá-vodu firmy Heidelberg vo Wieslochu a do Print Media Academy so sídlom v univerzitnom meste Heidelberg. Odborná stáž sa uskutoční v dňoch 24.2. – 27.2.2015.

 Stredná odborná škola záhradnícka Gustáva Čejku v Malinove organizovala 12. februára 7. ročník medzinárodnej aranžérskej súťaže Malinovský Valentín, ktorej sa zúčastnilo 9 škôl .

 V dňoch 13. a 14.2.2015 sa konala v Inchebe medzinárodná výstava Interbeauty 2015 jarná časť spojená so súťažami účesovej a dekoratívnej tvorby. Na výstave sa prezentovala naša Stredná odborná škola, Svätoplukova 2 v Bratislave formou stánku , prácami študentiek a majstrov odbornej výchovy. V súťaži účesovej a dekoratívnej tvorby Interbeauty Trophy 2015 sme získali 7 ocenení v rámci 1.-3. miesta.

Firma SNA Europe (Slovakia), s. r. o. (Bahco) v spolupráci s firmami BS vinárske potreby Pezinok a Elesko Modra pod odbornou záštitou SPU Nitra, Katedra ovocinárstva, vinohradníctva a vinárstva zorganizovala 19. februára 2015 jubilejný 15. ročník už dnes medzinárodnej súťaže v reze viniča O Zlaté nožnice. Akcia sa konala v pekných vinohradoch firmy Elesko v lokalite Fajdal. Súťažilo sa tradične v dvoch kategóriách:

 Riaditeľstvo školy srdečne pozýva všetkých záujemcov na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 26. 2. 2015 od 8.00 - 18.00 h.