Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Bratislavské bábkové divadlo prichystalo bohatý kultúrny program na mesiac november. Môžete sa tešiť na Objavenie Ameriky, Ču Čin Čau či Královského detektíva.

9. októbra predstavilo Divadlo Astorka Korzo´90 poslednýkrát inscenáciu Cintorín slonov, ktorá sa na divadelných doskách odohrala v podaní Zity Furkovej, Zuzany Krónerovej, Anny Šiškovej, Szidi Tóbiás a Miroslava Nogu celkovo 117 krát.

V sobotu 11. októbra sa na nádvorí Malokarpatského osvetového centra v Modre uskutočnil prvý ročník podujatia „Jablkové hodovanie s mladým vínom“, ktoré zorganizovalo Malokarpatské osvetové stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

N prvých miestach 54. ročníka Hviezdoslavovho Kubína v prednese prózy sa umiestnili recitátori z Bratislavského samosprávneho kraja.

V dňoch 2. až 4. októbra t.r. uskutočnia Medzinárodné športové hry seniorov 2008 v Pezinku, kde si športovci – seniori zmerajú sily v rôznych športových disciplínach. Podujatie organizuje mesto Pezinok aj vďaka podpore BSK.

Divadlo Astorka Korzo´90, námesie SNP 33 v Bratislave, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK ponúka v októbri bohatý kúltúry progam.

 Je tu čas vinobraní, ktoré sa tradične uskutočňujú v mestách a obciach nášho kraja. V tomto roku je však vinobranie v Pezinku výnimočné. Mesto Pezinok slávi 800. výročie prvej písomnej zmienky a 50. výročie organizovania Malokarpatských vinobraní.

Malokarpatská knižnica v Pezinku v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK prichystala zaujímavý program na mesiac október - besedy, súťaže i diskusie.

Počas pezinského vinobrania v dňoch 26. až 28. septembra 2008 sa otvoria brány Malokarpatského múzea v Pezinku, aby ponúkli návštevníkom dve pôsobivé výstavy.

Bratislavský samosprávny kraj formou poskytovania dotácií podporuje subjekty v regióne a napomáha k jeho rozvoju i propagácii. Za prvý polrok 2008 BSK udelil dotácie 68 žiadateľom v celkovej výške 2.336-tis. Sk.