Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský samosprávny kraj sa v súťaži Zlatý Erb o najlepšiu internetovú stránku a elektronické služby Slovenskej republiky v kategórii samosprávnych krajov umiestnil na prvom mieste. Bratislavská župa je teda najlepšia stránka samosprávneho kraja na Slovensku.

 Dňa 10. novembra 2016 sa v budove Matador Group v Bratislave slávnostne vyhlasovali výsledky 9. ročníka najväčšieho celoročného projektu Slovenského olympijského výboru (SOV) - Olympijského festivalu Slovenska (OFS). OFS sú športovým, kultúrnym a výchovným podujatím pre deti a mládež vo veku od 5 do 18 rokov. Podnecujú rodičov, pedagógov, športových aktérov, ale aj príslušné inštitúcie, verejnú správu k pochopeniu významu športu pre život a zdravý vývoj detí a mládeže a k zvýšenému úsiliu na jeho praktickú realizáciu.

 Bratislavský samosprávny kraj pripravil v rámci Festivalu slobody Víkend zatvorených hraníc. Na Cyklomoste slobody tak budú od piatka zátarasy a hraničný priechod sa vráti v čase takmer o tri desiatky rokov.

Bratislavský samosprávny kraj plánuje prdložiť po vyhlásení výzvy z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 - 2020 Žiadosť o nenávratný finančný príspevok (ďalej len ŽoNFP“) na realizáciu projektu „Modernizácia cesty III. triedy 1113 Rohožník - Malacky“. Súčasťou rekonštrukcie bude aj vybudovanie obchvatu Rohožníka. Spolufinancovanie župy bude 400 000 eur.

 Bratislavský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism predstavili v lete 2015 pesničku „Living the life“, ktorá sa stala hymnou regiónu. Pesnička spolu s klipom predstavuje tie naj destinačné atraktivity regiónu. Už zajtra zabojuje v súťaži PR projektov – PROKOP 2016.

Bratislavský samosprávny kraj pri príprave svojho nového webového sídla využil pomocnú ruku iniciatívy Slovensko.digital. Pre odborníkov z IT oblasti pripravuje župa workshop, ktorého výsledkom budú transparentné a presné podmienky verejného obstarávania.

Bratislavský samosprávny kraj podporil tento víkend viacero podujatí. Medzi inými aj rekonštrukciu politického procesu, ktorú zohrajú študenti pražskej Karlovy univerzity.

 Jednou z priorít Bratislavského samosprávneho kraja v sociálnej oblasti je pomoc ženám a ich deťom, na ktorých je páchané násilie. Bratislavský samosprávny kraj spolu s partnermi otvoril koncom roka 2015 aj druhý bezpečný ženský dom, kde môžu nájsť útočisko, sociálnu, psychologickú, ale aj právnu pomoc. Obvinenia štatutára neziskovej organizácie Maják Nádeje preto nie sú na mieste.

 Cesty a aj ich zimnú údržbu v Bratislavskom regióne zabezpečuje správca komunikácií – Regionálne cesty Bratislava. Bratislavský samosprávny kraj má vo svojej správe viac ako 500 kilometrov ciest druhej a tretej triedy a 130 mostov.

 Bratislavský samosprávny kraj dnes zverejnil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu pre rok 2017. O dotácie môžu žiadať žiadatelia v oblastiach pešej, cyklistickej, vodáckej turistiky, ekoturizmu, vidieckeho turizmu a agroturizmu a na rozvoj historického a kultúrneho dedičstva. Na podporu turizmu môže ísť takmer 250 000 eur.