Blindfriendly Pondelok 23. 7. 2018 | Meniny má Oľga Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, Mestské kultúrne stredisko Senec a Mesto Senec organizujú 11. ročník podujatia Stretnutie s malou Táliou. Podujatie sa uskutoční 16. a 17. apríla v Senci v Kultúrnom dome.

Dňa 15. mája 2008 sa v priestoroch Univerzitnej knižnice na Ventúrskej ulici 11 v Bratislave uskutoční 2. medzinárodná konferencia na tému Školské knižnice ako informačné a kultúrne centrá škôl medzi základnými a strednými školami. Konferencia pod záštitou podpredsedu vlády SR a ministra školstva Jána Mikolaja je určená pre riaditeľov základných a stredných škôl, školským knihovníkom a odbornej pedagogickej verejnosti.

Dňa 9. apríla 2008 sa vrátili herci Divadla Astorka Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, z USA, kde v Los Angeles predstavili úspešnú inscenáciu Na koho to slovo padne v réžii Petra Mankoveckého. O veľkom úspechu inscenácie svedčí aj desaťminútový potlesk a standing ovation nadšeného publika.

Malokarpatská knižnica v Pezinku a Bratislavský samosprávny kraj vás pozývajú na Stretnutie s taiwanským básnikom, prozaikom, fotografom a filozofom Yu Hsi (v jeho sprievode budú aj 4 buddhistické mníšky, básnik Maurus Youang, fotografi a ďalšie zaujímavé osobnosti).

S mimoriadne úspešnou inscenáciou „Na koho to slovo padne“ sa v dňoch od 27. 3.- 8. 4. 2007 predstaví súbor Divadla Astorka Korzo´90 v USA v Los Angeles. Nie je to prvý raz, čo Astorka, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, hosťuje za „veľkou mlákou“. V New Yorku, v slávnom divadle LaMaMa, uviedli herci z Astorky pred šiestimi rokmi s veľkým úspechom Slobodov Armagedon na Grbe.

Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatské osvetové stredisko v Modre a Kultúrne centrum v Pezinku pripravili v nedeľu 30. marca t.r. krajskú prehliadku divadelných súborov dospelých Divadelné konfrontácie 2008.

 To je názov nového predstavenia divadla LUDUS, ktorého zriaďovateľom je BSK. Jeho verejná generálka bude v piatok 28. marca o 10.00 hod. v Malej sále PKO v Bratislave na Nábr. arm.gen. L. Svobodu 3. Pred verejnou generálkou sa o 9.15 hod. uskutoční tlačová konferencia k predstaveniu. Premiéra predstavenia bude v pondelok 31. marca o 19.00 hod.

Kultúrne zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK pripravili pre fanúšikov divadla atraktívny program. Môžete sa tešiť na nové premiéry, ale i reprízy, ktoré sa stále tešia vysokej návštevnosti.

 Bratislavské bábkové divadlo pripravilo nielen pre tých najmenších inscenáciu Kráľovský detektív od Václava Šuplatu v réžií Adriany Totíkovej. Divadlo je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

 Malokarpatská knižnica v Pezinku pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc pripravila zaujímavé podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nielen milovníci dobrej literatúry.