Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Oddelenie zahraničných vzťahov, protokolu a európskych záležitostí spolu s detašovaným pracoviskom v Bruseli plní úlohy na úseku zahraničných vzťahov Bratislavského samosprávneho kraja a jeho orgánov,
   

Zahraničné vzťahy a Európske záležitosti


 

 

Spolu 12 oblastí spoločného záujmu definuje Dohoda o cezhraničnej spolupráci, ktorú v stredu 15. apríla t.r. v Bratislave slávnostne podpísali predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan a predseda krajinskej vlády spolkovej krajiny Dolné Rakúsko Dr. Erwin Pröll.

8. apríla t.r. bola prijatá iniciatíva, ktorou sa zavádzajú nové a prísnejšie ciele pre platby z európskych fondov, ktoré sú priamo spravované Európskou komisiou.

Najvyšší predstavitelia Spolkovej krajiny Dolné Rakúsko a Bratislavského samosprávneho kraja podpíšu dohodu o cezhraničnej spolupráci. Doterajšie veľmi dobré vzťahy medzi regiónmi formálne potvrdia Vladimír Bajan a Erwin Pröll v stredu 15. apríla t.r. o 10.30 hod. v Zlatom salóne Primaciálneho paláca.

Bratislavský samosprávny kraj dnes podpísal dohodu s mestom Viedeň, ktorá zaručuje spoluprácu oboch regiónov pri plnení úloh civilnej ochrany. Pre BSK to znamená pomoc zo strany mesta Viedeň pri prípadných katastrofách.

V súvislosti s blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu smerujú Hans – Gert Pöttering, predseda Európskeho parlamentu a Luc Van Den Brande, predseda Výboru regiónov otvorený list voleným zástupcom miestnej a regionálnej samosprávy, v ktorom poukazujú na dôležitosť účasti na voľbách do Európskeho parlamentu.

Európskej únii dôveruje až 70% občanov Slovenskej republiky, čo je najviac zo všetkých členských štátov únie, tvrdí prieskum Eurobarometra*, realizovaný na jeseň minulého roku na reprezentatívnej vzorke bezmála 27000 Európanov, a prezentovaný 27. februára prezidentom Výboru regiónov Lucom Van den Brande a viceprezidentkou Európskej komisie Margot Wallströmovou.

Vo štvrtok 12. marca t.r. na pôde Bratislavského samosprávneho kraja uskutočnilo stretnutie zástupcov z juhokórejského regiónu Gyeonggi so zástupcami BSK.

Zúročte svoje euroobčianstvo – pýtajte sa a dávajte odporúčania ! V termíne od 3. decembra 2008 do 27. marca 2009 majú občania Európskej únie možnosť zapojiť sa do celoeurópskej diskusie na tému: Ako môže EÚ ovplyvniť našu ekonomickú a sociálnu budúcnosť v globalizovanom svete?

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan práve so županom Záhrebskej župy Stjepanom Kožićom slávnostne podpísali Protokol o spolupráci medzi oboma regiónmi.

Výbor regiónov v spolupráci s Mestom Praha a podporou českého predsedníctva EÚ organizuje v dňoch 5. a 6. marca 2009 v Prahe „Európsky summit regiónov a miest.“ Summitu sa zúčastní aj predseda BSK.