Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Rozprávky, obrie bábky, súťaže, tvorivé dielne, sladké odmeny, sprievod Starým Mestom ... to všetko čaká na deti počas osláv ich medzinárodného sviatku. Nezabudnime na najmenších a oslávme spolu Medzinárodný deň detí.

Bratislavské bábkové divadlo v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK pripravilo na mesiac jún bohatý kultúrny program, v ktorom sa predstavia rozprávkové bytosti a spoločne s nimi zavítate do rozprávkového sveta...

 10. mája v Modre, v Kultúrnom dome Ľ. Štúra, opäť spievali slávici. 19 spevákov sa predstavilo vo finále obľúbenej súťaže MALOKARPATSKÝ SLÁVIK 2008, ktorú už po jedenásty raz pripravil Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.

Dňa 24. mája 2008 sa uskutoční úspešné podujatie Otvorené pivnice na sv. Urbana, ktoré organizuje Združenie Malokarpatská vínna cesta, Bratislavský samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko. Záštitu nad podujatím prevzali predseda BSK Vladimír Bajan a predseda TSK Tibor Mikuš.

Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko v Modre každoročne usporadúvajú krajské kolo tvorivej súťaže neprofesionálnej tvorby mladých výtvarníkov žijúcich v našom regióne. Tento rok odborná porota hodnotila 93 prihlásených prác od 51 autorov. Prihliadala na úroveň prác rozdelených do štyroch súťažných kategórií, na ich kvalitu, prevedenie, nápad, techniku.

Detská UK aj toto leto ponúkne zaujímavé prednášky našich i zahraničných univerzitných profesorov, ktorí deťom vo veku od 9 do 14 rokov vytvoria podmienky ako vysokoškolákom.

Divadlo LUDUS v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK pozýva všetkých divákov na premiéru frašky Gargantua a Pantagruel z dramaturgického cyklu „Nebojme sa klasiky“, ktorá sa uskutoční v pondelok 5. mája 2008 o 19.00 hod. v Malej sále PKO.

Príďte sa pozrieť na pútavé výstavy, ktoré zorganizovala Galéria mesta Bratislavy.

 Bratislavské bábkové divadlo v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK čakajú v najbližších dňoch vystúpenia na prestížnych zahraničných festivaloch.

V piatok 25. apríla bude v DK Zrkadlový Háj o 19.00 hod. ďalší z večerov autentického folklóru, tentokrát sa predstaví obec Jakubany a folklórny súbor Kečera, ľudová hudba Pasternovci z Novej Ľubovne a hudobná skupina Domino.