Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Poslanci bratislavského župného zastupiteľstva dnes schválili nové Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré upravuje pravidlá udeľovania dotácií zo župného rozpočtu. Pomáhať budú aj nezávislé komisie odborníkov v jednotlivých oblastiach.

 Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja dnes jednoznačne schválili a tým zároveň vyjadrili podporu iniciatíve na vyhlásenie Národného parku Podunajsko, ktorého cieľom je záchrana a zachovanie posledných zvyškov kriticky ohrozených biotopov v lužných lesoch. Podporu iniciatíve vyjadrili aj ústavy Slovenskej akadémie vied a ochranárske združenia.

 Na zajtrajšom XXI. pracovnom zasadnutí Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja budú poslanci rozhodovať aj o iniciatíve na vyhlásenie Národného parku Podunajsko.

Oslava športu, zdravého životného štýlu a prezentácia rôznych druhov športových aktivít. To všetko prinesie druhý ročník podujatia Bratislava, športujúce mesto, ktoré privíta športových nadšencov druhý septembrový víkend a to pod holým nebom v Sade Janka Kráľa.

 Duálna akadémia, ktorá je nasledovníkom SOŠ automobilovej J. Jonáša 5 v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, dnes slávnostne otvorila svoje brány. Žiaci nastúpili do šiestich študijných a jedného učebného odboru.

Dvadsiata siedma divadelná sezóna Divadla Astorka Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, začalo svoju novú sezónu 5. septembra. Od tohto dátumu sa dajú kúpiť vstupenky na septembrové predstavenia.

 Bratislavský samosprávny kraj je v školskom roku 2016/2017 zriaďovateľom 57 stredných škôl, z toho 14 gymnázií, 36 stredných odborných škôl, 3 spojených škôl, dvoch konzervatórií a dvoch jazykových škôl. Školský rok na troch z nich bol otvoriť aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj sa stal Infobodom pre Program spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko (Interreg V-A SK-HU). Župa pri tejto príležitosti organizuje Informačný deň v súvislosti s vyhlásením prvej Výzvy na predkladanie žiadostí o finančný príspevok, ktorý sa uskutoční dňa 7.9.2016 o 10.30 hod. v priestoroch Úradu Bratislavského samosprávneho kraja.

Duálna akadémia, ktorá prepojí stredoškolské vzdelávanie s praktickou prípravou priamo u budúceho zamestnávateľa, otvorí svoje brány už v pondelok. Zriaďovateľom je záujmové združenie právnických osôb Duálna akadémia, ktoré tvorí Bratislavský samosprávny kraj a najvýznamnejší zamestnávatelia v automobilovom priemysle v regióne – Volkswagen Slovakia, a.s. a Matador Holding, a.s..

 Posledný prázdninový víkend majú ešte budúci školáci, samozrejme aj rodičia, deti, turisti a návštevníci bratislavského kraja možnosť využiť bohatú ponuku podujatí. Voľný čas tak môžete stráviť na Rozálskych hodoch, navštíviť najväčší mestský festival Dni majstrov ÚĽUV, pozrieť si historické automobily, či pochutiť si na chutnej husacine.