Blindfriendly Utorok 26. 3. 2019 | Meniny má Emanuel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

 Odbor agropodnikanie – kynológia má v slovenskom školstve už sedem ročnú tradíciu. Po dlhoročnom hľadaní najlepšej cesty pre odbor, sa v mysliach organizátorov zrodila myšlienka zorganizovať akciu, na ktorej by sa mohli zúčastniť všetky zainteresované školy. Ďalším kritériom pre usporiadanie akcie bolo priblížiť študentom atmosféru vrcholového kynologického podujatia.

Naša škola sa už tradične zúčastnila 35. ročníka výstavy kvetov a záhradníctva FLÓRA Bratislava 2014. Svojou floristicko-záhradníckou expozíciou v štýle retro prispela k príjemnej atmosfére, vytvorenej nádherou a rôznorodosťou kvetín i drevín. Kolegovia i žiaci podonášali staré hrnčeky, lavóry, vedrá, košíky, lampáše, hoblíky, ale i starý bicykel a trojkolesový vozík, do všetkých vecí zakomponovali rezané či črepníkové kvety. Naša krásne živá a pestrá expozícia bolo v tomto roku ocenená 2 čestnými cenami – Čestnou cenou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR a Čestnou cenou starostu MČ Bratislava – Petržalka.

V spoločenskej sále Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji uskutočnili v poradí už 20. juniorské majstrovstvá SR v pretláčaní rukou a 19. majstrovstvá SR klubov. Podujatie malo už tradične vysokú úroveň tak po stránke športovej, ako aj po stránke organizačnej. Aj tento rok sa zišla skvelá konkurencia viac ako 50. pretekárov.

Dňa 15. 4. 2014 sa študenti Aplikovanej ekonómie zúčastnili 19. ročníka veľtrhu študentských spoločností pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. Veľtrh sa konal v Avion Shopping Park-u.

Dňa 10.04.2014 dosiahli žiaci OA Nevädzová pekný úspech v Obvodnom kole v orientačnom behu o Pohár Predsedu BSK.

V dňoch 3. a 4. apríla sa žiaci OA Nevädzová úspešne zúčastnili krajského kola SOČ.

...bojím, že umriem a nepoviem všetko!“

Ocenenie TOP tím Aplikovanej ekonómie – je ocenením Tvorivosti, Odvahy a Podnikavosti študentov zapojených do vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia.

Detský hospic Plamienok organizuje už piaty ročník letného tábora pre deti a mladých, ktorí stratili súrodenca, rodiča alebo starého rodiča.

Dňa 13. apríla 2014 sa v Nových Zámkoch uskutočnila medzinárodná súťaž – Majstrovstvá Slovenskej republiky v účesovej a dekoračnej tvorbe.