Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

Dňa 03. 06. 2014 sa konal Olympijský festival deti a mládeže na Strednej odbornej škole, Ivanská cesta 21 BA. Žiaci našej školy mali možnosť ukázať svoje rýchle reakcie a svoje schopnosti v disciplínach v ktorých sa zúčastnili zápolenia.

Dňa 13.4.2014 sme sa zúčastnili MS v účesovej a dekoratívnej tvorbe v Nových Zámkoch, ktoré organizovalo Spoločenstvo kaderníkov a kozmetiky SR, Trnovec nad Váhom.

Pri príležitosti medzinárodného dňa rodiny organizuje SOŠ HSaO, Na pántoch 9, BA 1. ročník súťaže o najchutnejšiu jablkovú štrúdľu, ktorá sa uskutoční stredu 21. 5. 2014 za účasti troch generácií: žiak – rodič – starý rodič. Súťaž sa realizuje pod záštitou Mgr. Petra Húsku, člena Rady školy SOŠ HSaO. Hodnotiaca komisia vyberie najchutnejšiu jablkovú štrúdľu a víťaz bude odmenený zaujímavou odmenou. Napečené štrúdle doručí škola do domovov seniorov.

 Odbor agropodnikanie – kynológia má v slovenskom školstve už sedem ročnú tradíciu. Po dlhoročnom hľadaní najlepšej cesty pre odbor, sa v mysliach organizátorov zrodila myšlienka zorganizovať akciu, na ktorej by sa mohli zúčastniť všetky zainteresované školy. Ďalším kritériom pre usporiadanie akcie bolo priblížiť študentom atmosféru vrcholového kynologického podujatia.

Naša škola sa už tradične zúčastnila 35. ročníka výstavy kvetov a záhradníctva FLÓRA Bratislava 2014. Svojou floristicko-záhradníckou expozíciou v štýle retro prispela k príjemnej atmosfére, vytvorenej nádherou a rôznorodosťou kvetín i drevín. Kolegovia i žiaci podonášali staré hrnčeky, lavóry, vedrá, košíky, lampáše, hoblíky, ale i starý bicykel a trojkolesový vozík, do všetkých vecí zakomponovali rezané či črepníkové kvety. Naša krásne živá a pestrá expozícia bolo v tomto roku ocenená 2 čestnými cenami – Čestnou cenou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR a Čestnou cenou starostu MČ Bratislava – Petržalka.

V spoločenskej sále Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji uskutočnili v poradí už 20. juniorské majstrovstvá SR v pretláčaní rukou a 19. majstrovstvá SR klubov. Podujatie malo už tradične vysokú úroveň tak po stránke športovej, ako aj po stránke organizačnej. Aj tento rok sa zišla skvelá konkurencia viac ako 50. pretekárov.

Dňa 15. 4. 2014 sa študenti Aplikovanej ekonómie zúčastnili 19. ročníka veľtrhu študentských spoločností pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. Veľtrh sa konal v Avion Shopping Park-u.

Dňa 10.04.2014 dosiahli žiaci OA Nevädzová pekný úspech v Obvodnom kole v orientačnom behu o Pohár Predsedu BSK.

V dňoch 3. a 4. apríla sa žiaci OA Nevädzová úspešne zúčastnili krajského kola SOČ.