Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Oddelenie zahraničných vzťahov, protokolu a európskych záležitostí spolu s detašovaným pracoviskom v Bruseli plní úlohy na úseku zahraničných vzťahov Bratislavského samosprávneho kraja a jeho orgánov,
   

Zahraničné vzťahy a Európske záležitosti


 

 

Bratislavský samosprávny kraj a Záhrebská župa spečatia v piatok 23. januára 2009 vzájomné vzťahy podpisom Protokolu o spolupráci. Ten ponesie podpisy oboch najvyšších predstaviteľov regiónov – predsedu BSK Vladimíra Bajana a župana ZŽ Stjepana Kožića.

V súvislosti s rokom 2009 ako Európskym rokom tvorivosti a inovácie organizuje Výbor regiónov v dňoch 20. a 21. apríla 2009 v Bruseli fórum „Tvorivé mestá a regióny“, ktorého sa môžu zúčastniť aj šikovné talenty z európskych regiónov na náklady Európskej komisie a Výboru regiónov.

Predstavitelia Bratislavského samosprávneho kraja prijali pozvanie predsedu Moskovskej oblastnej dumy (MOD) Valerija Jevgenijeviča Aksakova a v dňoch od 17. do 19. decembra 2008 sa zúčastnili osláv 15. výročia vzniku svojho zahraničného partnera.

Európska komisia začala 5. decembra 2008 komunikačnú kampaň k Európskemu roku tvorivosti a inovácie 2009 so sloganom Myslíme. Tvoríme. Inovujeme.

V stredu 26. novembra 2008 sa v Bruseli uskutoční zasadnutie novozvolených členov Rady Lisabonskej regionálnej siete. Bratislavský samosprávny kraj v Rade LSR ako riadneho člena zastupuje podpredsedníčka BSK Monika Flašíková – Beňová.

V dňoch 26. a 27. novembra 2008 sa v Bruseli bude konať v poradí už 77. plenárne zasadnutie Výboru regiónov, na ktorom sa zúčastní aj predseda BSK Vladimír Bajan ako riadny člen Výboru regiónov.

Slovenský krajanský spolok v spolupráci Bratislavským bábkovým divadlom a Bratislavským samosprávnym krajom organizujú „sladkého a veselého Mikuláša“ v priestoroch Stáleho zastúpenia SR pri EÚ, Avenue de Cortenbergh/Kortenberglaan 79, 1000 Brusel, v sobotu 6. decembra 2008 o 14.00 hodine.

Európska komisia spustila partnerstvo Comenius Regio pre regionálnu spoluprácu v oblasti vzdelávania, ktoré spadá pod Program celoživotného vzdelávania Lifelong. Ide o grant Európskej Únie, ktorého ročný rozpočet je 16 miliónov €.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan dnes prijal na oficiálnej návšteve veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky na Slovensku Chen Jianfu.

Záhrebská župa prijala pozvanie predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Vladimíra Bajana zúčastniť sa jubilejného 15. medzinárodného turistického veľtrhu ITF Slovakiatour 2009. Prvýkrát sa tak na veľtrhu pripojí k ostatným zahraničným partnerom BSK, k Stredočeskému kraju, Mazowieckemu vojvodstvu a župe Győr-Moson-Sopron, ktoré sa návštevníkom predstavili už minulý rok.