Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Uplynulý týždeň sa v Bratislave konal 12. ročník divadelného festivalu Nová dráma, ktorého hrdým partnerom bol aj Bratislavský samosprávny kraj. Festival vyvrcholil cez víkend, kedy boli odovzdané aj ocenenia. Cenu Grand Prix medzinárodná porota udelila inscenácii divadla SkRAT s názvom „Extrakty a náhrady“, ktorá by však bez dotácie z BSK nevznikla.

 Bratislavský samosprávny kraj ako špeciálny stavebný úrad pre električkové a trolejbusové dráhy sa riadi viacerými zákonmi. Pri každom svojom kroku sa musí držať pravidiel a dodržiavať stanovené lehoty, ktoré určuje zákon. Lehoty slúžia aj pri kolaudácii Starého mosta najmä na ochranu verejného záujmu.

 Tretí májový víkend bude v Bratislavskom regióne patriť zábave. Bratislavská Karlova Ves ponúkne zábavu na Majálese, Stará tržnica ponúkne vína a v ZOO sa budú promenádovať maskoty.

 Preniesť celý ekosystém Cvernovky do novej lokality. To je obsahom Memoranda o vzájomnej spolupráci, ktorú dnes v budove Pradiarne – Cvernovky podpísali bratislavský župan Pavol Frešo a správca Nadácie Cvernovka Branislav Čavoj. Spečatili tým konkrétne kroky, ktoré majiteľom ateliérov v bratislavskej Cvernovke zabezpečia nové priestory. Župa tak dala opätovne najavo, že podporuje kreatívny priemysel.

Bratislavský samosprávny kraj pravidelne obnovuje svoj vozový park, čím znižuje priemerný vek automobilov. Kým v roku 2012 to bolo v priemere 10 rokov, v súčasnosti dosahuje priemerný vek takmer 6 rokov. Do vozového parku pribudnú v tomto roku 4 nové automobily, ktoré primárne zabezpečia potreby vicežupanov a politických predstaviteľov regiónu.

 Bratislavský samosprávny kraj dnes rozhodol o povolení dočasnej skúšobnej prevádzky na Nosný systém MHD v Bratislave, Janíkov dvor – Šafárikovo námestie v ucelenej časti UC 10 Staré mesto. Prvé električky by tak po Štúrovej mohli prejsť v prvej polovici júna.

 Aj na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja sa v tomto týždni konajú prijímacie skúšky. Prví deviataci zasadli do stredoškolských lavíc s testami v rukách už včera a ďalší ich budú nasledovať vo štvrtok.

 Miesto, kde je pochovaných takmer sedem tisíc vojakov Červenej armády, miesto, ktoré hovorí o krutej histórii, to predstavuje pamätník na Slavíne v Bratislave. Práve dnes si pripomíname 71. výročie Dňa víťazstva nad fašizmom.

V sobotu sa už po tretí raz prejde Bratislavou európska etapová jazda elektromobilov eTourEurope. SEVA – Slovenská asociácia pre elektromobilitu v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a spoločnosťou GreenWay Infrastructure, ktorá pri tejto príležitosti zorganizovala podujatie eRoadshow – prezentáciu elektromobilov.

Rekonštrukcie centier miest a obcí, výsadba stromov, budovanie cyklochodníkov, detských ihrísk či podpora podnikania. To je len zlomok aktivít, na ktoré môžu teraz mestá a obce bratislavskej župy požiadať o dotáciu. Bratislavský samosprávny kraj vyhlásil 5. mája 2016 výzvu na podávanie žiadostí v rámci Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu rozvoja vidieka na rok 2016.