Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

 Stredná odborná škola záhradnícka Gustáva Čejku Malinovo organizuje pre deti a mládež od 7 do 17 rokov pobytový letný tábor v Školskom internáte v Malinove, ktorý obklopuje krásny prírodnekrajinársky park s rozlohou 13 ha vhodný na voľnočasové aktivity a zmysluplné využitie prázdnin.

15. mája 2013 zorganizovala SOŠ na Komenského ulici v Športovej hale SOŠ už 8. ročník medzinárodnej kaderníckej súťaže Cena Mesta Pezinok.

Jazdecké centrum strediska odbornej praxe Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji patrilo posledný aprílový víkend zápoleniu parkurových dvojíc a hlavne propagácii jazdeckého športu a vzťahu mladej generácie ku chovu koní a jazdeckému športu.

 V dňoch od 18.-24.04.2013 sa žiaci Katka Poništiaková, Matúš Bača a Denis Šavara, spolu so svojimi učiteľmi Ing.Medovarskou a Ing.Rybovou zúčastnili spolu so školami z Bulharska, Fínska, Talianska a Turecka projektového stretnutia Comenius v Bulharsku, aby pokračovali v rozvíjaní témy „Európska komunikácia v aktívnom celoživotnom vzdelávaní“.

 Už po jedenástykrát sa konala medzinárodná súťaž žiakov stredných odborných škôl v odbore rybárstvo. Tento rok pripadla hostiteľská a usporiadateľská povinnosť na Spojenú školu v Ivanke pri Dunaji.

Bratislava bola dňoch 10., 11. a 12. mája 2013 hostiteľom jubilejného 20.ročníka prestížnej súťaže vinárov Concours Mondial de Bruxelles, ktorá je považovaná za jednu z najväčších podujatí medzinárodného vinárskeho kalendára.

ŠK Slovan môže zajtra získať siedmy majstrovský titul, ak vyhrá v ligovom zápase nad MFK Ružomberok. Majstrovskú atmosféru na bratislavskom štadióne Pasienky môže zažiť aj 200 stredoškolákov študujúcich na školách BSK. Bratislavská župa v rámci projektu „Mladý Slovanista“, ktorý prebieha od marca do konca júna, chce motivovať deti k športu.

Stredná odborná škola technická, Vranovská 4, Bratislava skončila s ďalším projektom COMENIUS školské partnerstvá pod názvom „European CNC-Network – Train for Europe – RELOADED“.

 Spojená škola v Ivanke pri Dunaji Vás pozýva na preteky „Slovenský voltížny pohár 2013“ dňa 11. mája 2013 v Stredisku odbornej praxe v Zálesí.

O podporu sa uchádzalo vyše 700 projektov z celého Slovenska, porota vybrala 65 najlepších. Porota vybrala projekty z oblasti kultúry a športu, ale zastúpená je aj pomoc sociálne znevýhodneným rovesníkom a projekty zamerané na ochranu životného prostredia.