Blindfriendly  22. 7. 2018 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

 V dňoch 29.4.- 3.5.2012 sa štyria študenti Gymnázia Antona Bernoláka Patrícia Chvostaľová, Nika Dovalovská, Peter Kľúcsik a Andrej Jaško zúčastnili na medzinárodnom stretnutí krajín v Bulharsku v rámci projektu Mladí reportéri programu Comenius.

 Dňa 10. mája 2012 usporiadala Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska v Modre 1. Študentskú odbornú degustáciu vín v priestoroch veľkej sály školy. Do odborných komisií zasadli žiaci maturitných ročníkov a predsedovia boli z radov vinohradníckej a vinárskej praxe.

V spojitosti s blížiacou sa letnou olympiádou v Londýne Slovenský olympijský výbor zorganizoval 18. 4. 2012 regionálne kolo vo vedomostnej súťaži o olympizme pre stredné školy. Uskutočnilo sa na Športovom gymnáziu v Bratislave na Ostredkovej ulici. Súťaž bola štvorkolová.

 Dvadsaťpäť študentov Gymnázia v Malackách, ktoré v je zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy, získalo jazykové certifikáty DSD. Osobne im ich dnes odovzdali veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko (SRN) Axel Hartmann a podpredseda BSK Martin Berta.

 Od 7. do 13. mája sa študenti SOŠ zo Senca zúčastnili projektového stretnutia Comenius vo fínskom meste Lappeenranta. Spolu so školami z Bulharska, Fínska, Francúzska, Talianska a Turecka pracujú na projekte „Európska komunikácia v aktívnom celoživotnom vzdelávaní“.

 Vztýčením olympijskej zástavy a olympijskou hymnou sa netradične začalo vyučovanie 11. mája 2012 v športovom areáli Spojenej strednej odbornej školy v Bernolákove.

 Študenti Gymnázia Alberta Einsteina pod vedením RNDr. Vlasty Kolompárovej a PaedDr. Moniky Kolkovej sa zapojili do kampane Európske solárne dni na Slovensku.

 „Deň olympizmu na SOŠ“ sa uskutočnil 3. mája 2012 v športovom areáli SOŠ, Na pántoch 9, Bratislava. Športovými aktivitami sme konkrétne podporili myšlienku OLYMIJSKÝCH festivalov detí a mládeže na Slovensku.

 pojená škola v Ivanke pri Dunaji Vás srdečne pozýva na medzinárodné preteky „Huculská stezka“ dňa 19.mája 2012 v Stredisku odbornej praxe v Zálesí. Program bude pozostávať z terénnej jazdy a parkúrových pretekov huculských koní.

 Súčasťou pietnej spomienky na generála M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji je Beh M.R. Štefánika. Jeho už 22. ročník sa uskutočnil dňa 3. mája 2012. Súťažilo sa v štyroch kategóriách.