Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Regionálne cesty Bratislava, ktoré zabezpečujú zimnú údržbu ciest ll. a lll. triedy v Bratislavskom regióne, zareagovali na dnešné sneženie vyslaním 11 mechanizmov do terénu.

Bratislavský samosprávny kraj zrealizoval v minulom roku rekonštrukčné práce na cestných komunikáciách a mostných objektoch v celkovej sume 5 127 305,81 €.

Na verejnoprospešné účely poskytol Bratislavský samosprávny kraj (BSK) tento rok 699 dotácií dovedna v sume takmer 2 068 000 €.

Dnešné mimoriadne valné zhromaždenie Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism schválilo prijatie nového člena, ktorým je Oblastná organizácia cestovného ruchu Malé Karpaty.

Bratislavská regionálna dotačná schéma na podporu kultúry pokračuje v roku 2016 druhou výzvou s finančnou alokáciou vo výške 800 000 EUR. Termín predkladania žiadostí je 1.2.2016. V tomto roku bolo cez tento program podporených 115 projektov celkovou sumou 400 000 EUR.

Bratislavský samosprávny kraj je v aktuálnom školskom roku zriaďovateľom 57 stredných škôl a celkový počet ich žiakov je 18 151.Tento rok pribudli tri Centrá odborného vzdelávania a prípravy a župa intenzívne pripravuje aj spustenie Duálnej akadémie s automobilkou Volkswagen.

Víťazi 23. ročníka ankety Najúspešnejší športovec a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského kraja 2015 sú už známi. Na včerajšom vyhlásení v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca boli ocenení tí najlepší a najúspešnejší športoví reprezentanti kraja.

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes odovzdali špeciálne hračky pre neziskovú organizáciu Centrum včasnej intervencie Bratislava, n.o., ktoré je jediným zariadením tohto druhu v Bratislavskom kraji. Okrem neho funguje takéto centrum v Prešovskom a Žilinskom kraji.

Onkologickí pacienti, ktorí majú podozrenie, že v Národnom onkologickom ústave v Bratislave nedostali adekvátne ošetrenie, by mali kontaktovať svojho ošetrujúceho onkológa a žiadať dodatočné vyšetrenia. Zhodli sa na tom lekár samosprávneho kraja Valerián Potičný a Mirina Hochelová a Eva Bacigalová z občianskeho združenia Amazonky, ktoré združuje ženy liečiace na karcinóm prsníka.

Na piatkovom valnom zhromaždení Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism schválili jej akcionári budúcoročný rozpočet. Súčasťou bolo aj bilancovanie aktivít organizácie za rok 2015, ako aj prezentovanie plánov KOCR na rok 2016.