Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský samosprávny kraj pokračuje aj v školskom roku 2015/16 v úspešnej spolupráci so Slovenskou akadémiou vied pri organizovaní prednášok pre žiakov škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, na ktorých majú možnosť dozvedieť sa o najmodernejších poznatkoch z oblasti vedy a techniky. Okruh prednášajúcich sa v tomto školskom roku rozšíril aj o odborníkov zo Slovenskej technickej univerzity.

Bratislavský samosprávny kraj dostane od Ministerstva financií SR 4,5 milióna eur na rekonštrukciu Divadla Aréna v Bratislave, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti župy od roku 2002.

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja a Mestskej časti Bratislava- Staré Mesto dnes odovzdali do užívania zrekonštruovaný úsek Hlbokej cesty, nachádzajúcej sa medzi ulicami Sokolská a Čapkova. Bratislavská župa prispela na jeho opravu dotáciou vo výške 25 000 eur.

 Keď v marci tohto roka predstavitelia BSK otvoril tému falšovania receptov, nikto netušil aké obludné rozmery nadobudne biznis s onkologickými liekmi a falšovaním receptov. Krádežami onkologických liekov v Národnom onkologickom ústave v Bratislave dochádza k priamemu ohrozeniu zdravia a života obyvateľov Slovenska.

Bratislavský samosprávny kraj na včerajšom slávnostnom galavečere v bratislavskom divadle Aréna odovzdal Ocenenia BSK za rok 2015. Ocenenia sú prejavom vďaky a úcty osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o rozvoj Bratislavského samosprávneho kraja a život jeho občanov.

 Nová výrobná hala v závode Volkswagen Slovakia a.s. prinesie nové pracovné miesta v regióne. Jej základný kameň dnes poklepali v priestoroch závodu. Rozširovanie výrobných kapacít poskytne dobrú perspektívu zamestnania aj pre absolventov SOŠ automobilovej J. Jonáša v susedstve závodu, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Aj preto bratislavská župa pripravuje od budúceho roku štart duálnej akadémie, ktorá študentov odborne pripraví do konkrétneho sektoru automobilky.

 V areáli Slovenskej akadémie vied dnes slávnostne otvorili Univerzitný vedecký park pre biomedicínu.

 Bratislavský samosprávny kraj umožňuje študentom vysokých škôl magisterského štúdia trojmesačnú alebo šesťmesačnú stáž v kancelárii Zastúpenia Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli. Uchádzači o tento post sa môžu ešte prihlásiť do pondelka 14. decembra.

 Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja na dnešnom 14. zasadnutí Zastupiteľstva BSK jednomyseľne schválili rozpočet Bratislavskej župy na roky 2016-2018. Budúci rok bude kraj hospodáriť s rozpočtom vo výške 142 995 258,66 eur a miera zadlženosti kraja sa bude kontinuálne znižovať.

 Bratislavský samosprávny kraj každoročne organizuje seminár „Lokálne podujatie Open Days“ pre kľúčových aktérov regionálneho rozvoja na území bratislavskej župy. Témou včerajšieho, už ôsmeho ročníka, ktorý otvorila podpredsedníčka BSK Gabriella Németh, boli „Aktuálne výzvy v programovom období 2014-2020 a možnosti pre mestá a obce“.