Blindfriendly Piatok 3. 4. 2020 | Meniny má Richard Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

 Študenti strednej školy na Záhradníckej 44 v Bratislave, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, sa v boji o edukačné granty vo výške tisíc eur umiestnili na prvých troch miestach.

Žiaci Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji súťažili o titul Naj agro dievča a Naj agro chlapec v agrobiznise.

 Cieľom akcie je podať žiakom deviatych ročníkov pomocnú ruku a uľahčiť im rozhodovanie pred podávaním prihlášok na stredné školy. Podujatie sa bude konať v nákupnom centre Avion 25. januára 2013.

 Tento rok sa niesol v znamení už 20. ročníka Ankety o najúspešnejšieho športovca a športového kolektívu Bratislavy a BSK. Športovci si ceny prevzali na galavečere v Primaciálnom paláci vo štvrtok 20. decembra 2012. Anketu organizuje Bratislavské združenie telesnej kultúry v spolupráci s BSK a mestom Bratislava.

 V dňoch 12. až 14.12.2012 sa uskutočnilo v priestoroch telocvične Gymnázia Ivana Horvátha v Bratislave okresné kolo vo florbale II. obvodu v kategórii chlapcov a dievčat.

 SOŠ obchodu a služieb Samuela Jurkoviča v rámci programu Comenius – školské partnerstvá realizuje projekt „Význam historických obchodných ciest pre rozvoj miest a regiónu“. Partnermi projektu sú školy z Nemecka, Litvy a Maďarska.

 Žiačka Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji, odbor chov koní a jazdectvo, je autorkou knihy Srdcia v sedle, v ktorej si nájdu milovníci koní to svoje.

 Bratislavčania môžu do 16. decembra t.r. hlasovať na oficiálnej internetovej stránke mesta (www.bratislava.sk) za najúspešnejšieho športovca slovenskej metropoly i samosprávneho kraja za rok 2012.

Pozývame žiakov ZŠ a ich rodičov na prehliadku školy s možnosťou poznania vyučovacieho procesu, priestorového a materiálneho vybavenia školy.

 Dňa 29.11.2012 usporiadal Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku pod záštitou podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pána Miroslava Lajčáka slávnostnú degustáciu „Slovenské víno 2012" a udeľovanie ocenenia „Vinárska osobnosť" roku 2012 .