Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský samosprávny kraj zorganizoval v utorok 7. mája na Železnej studničke pre učiteľov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti „Učiteľský piknik“. Cieľom bolo spoločné neformálne stretnutie a najmä poďakovanie župy učiteľom za všetko čo robia či už v škole, ale aj mimo vyučovacích hodín, nakoľko ich práca je stále spoločensky nedocenená. Zároveň sú tieto podujatia aj miestom pre vzájomnú komunikáciu a spoluprácu, výmenu skúseností a spoznanie sa navzájom.

Do prijímacieho konania pre školský rok 2019/2020 sa na stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) prihlásilo o 1 268 žiakov viac ako v minulom roku. V praxi tak ide o vyše 15% nárast z 8 368 záujemcov v minulom roku na 9 636 záujemcov v tomto roku.

 Pozrieť si zaujímavosti Bratislavy a bratislavského regiónu z inej perspektívy môžete prostredníctvom netradičnej stavby stojacej na Rybnom námestí. Farebná Rotunda, ktorá má celoročné využitie, je výsledkom spolupráce Bratislavského samosprávneho kraja a spoločnosti CEW. Aj takýmto jedinečným zážitkom si môžete spestriť Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré začínajú už tento piatok.

 Koncom apríla bolo pri Obchodnej akadémii na Račianskej 107 v Bratislave otvorené nové multifunkčné ihrisko. Bratislavský samosprávny kraj ho vybudoval v rámci projektu Otvorená škola – oblasť športu 2018/2019. Ako prví si ho vyskúšali študenti tejto školy pri príležitosti konania Olympijského dňa. Multifunkčné ihrisko bude slúžiť aj športujúcej verejnosti.

 „Zachyť život na škole“ je názov fotosúťaže, v ktorej odokrytím zaujímavých momentov zo školského prostredia, môže škola získať skvelý hudobný zážitok. Po minuloročnom koncerte Adama Ďuricu sa víťaz môže tešiť na koncert obľúbeného slovenského rapera a speváka Kaliho. Čas na zapojenie sa do tejto súťaže je do 10. júna 2019. Súťaž je určená pre študentov župných stredných škôl.

 pripravili sme pre vás nové vydanie mesačníka Bratislavský kraj 5.

Záujemcovia o zapojenie sa do Výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja na rok 2019 môžu svoje projekty prihlasovať do 20. mája 2019. O tom, ktoré projekty získajú podporu pre svoju realizáciu, rozhodnú opäť hlasovaním obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja formou elektronického hlasovania cez www.rozhodni-bsk.sk.

Aj tento rok odštartuje v Novej Dedinke pri priehrade už tretí ročník podujatia Malodunajský vodácky maratón, ktorého organizátorom je občianske združenie Klub Malý Dunaj. Na 31 kilometrov dlhej trati budú súťažiť ženy, muži ako aj zmiešané tímy. Novinkou roku 2019 je kategória katamarán.

 Turistický cyklovlak Záhoráčik opäť spája Záhorskú Ves s Plaveckým Podhradím. Svoju už v poradí tretiu sezónu odštartoval cez víkend za účasti zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja, Železničnej spoločnosti Slovensko, starostov záhorských obcí ako aj priaznivcov tohto cykloturistického vlaku. Zviesť sa ním bude možné do 13. októbra 2019.

Regionálne cesty Bratislava, správca komunikácií II. a III. triedy v Bratislavskom kraji, začali v rámci revitalizácie cesty II/503 – Senec – Viničné – Pezinok realizovať práce na jej poslednej VI. etape. Ide o úsek mimoúrovňovej križovatky v katastrálnom území mesta Pezinok, ktorý má byť dokončený do nedele 5. mája 2019.