Blindfriendly Štvrtok 18. 10. 2018 | Meniny má Lukáš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

Pre všetkých priaznivcov výtvarného umenia je tu opäť Deň otvorených ateliérov 2018 - deň, kedy môžu navštíviť umelcov v Bratislavskom kraji, priamo v ich ateliéroch - v sobotu 20.10.2018 od 10.00 do 21.00 h.

 ASTORKA mala v New Yorku veľký úspech s inscenáciou divadelnej hry Thomasa Bernharda PRED ODCHODOM NA ODPOČINOK v réžii Juraja Nvotu.

Malokarpatské osvetové stredisko V Modre

December 1915. Svetová vojna zúri v Európe už druhý rok. V Paríži sa po dlhých rokoch osobne stretávajú bývalý študent a bývalý profesor – Milan Rastislav Štefánik a Tomáš Garrique Masaryk. Zatiaľ však netušia, že týmto stretnutím otvárajú kľúčovú kapitolu dejín. Všetky dôležité momenty, ktoré budú v Čechách a na Slovensku nasledovať, by sa bez tohto stretnutia nikdy nemohli uskutočniť. Práve v týchto dňoch boli položené základné kamene histórie, ktorá sa čoskoro stane našou novodobou mytológiou.

 6. 10. 2018 JABLKOVÉ HODOVANIE® 2018 – regionálne podujatie, spojené s ochutnávkou kulinárskych špecialít z jabĺk, všetko o jablkách a dobrotách z nich. Podujatie sa organizuje v Modre, Senci, Pezinku, Limbachu, Svätom Jure, Dunajskej Lužnej, Jabloňovom, Bratislave v Rači, Petržalke, Vajnoroch, Novom Meste, Devínskej Novej Vsi a vo Frech Markete. V rámci jednotlivých miest je pripravený bohatý kultúrny a spoločenský program. Podujatie je súčasťou projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“(Heritage SK-AT), spolufinancovaný z Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Rakúsko

Festival je venovaný 100. výročiu vzniku Československej republiky

 Zástupcovia bratislavskej župy v sobotu 8. septembra 2018 slávnostne poklepali základný kameň komplexnej rekonštrukcie Malokarpatského osvetového strediska v Modre, teda záhrady a budovy kaštieľa, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. Bratislavský samosprávny kraj sa stal úspešným prijímateľom nenávratného finančného príspevku programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko. Rekonštrukcia bude stáť vyše 1,8 milióna eur a potrvá dva roky. Z modranského kaštieľa sa tak po novom stane kultúrno-kreatívne centrum celého regiónu.