Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Alegorická divadelná hra Mauricea Maeterlincka z roku 1908 patrí k vrcholným dielam modernej dramatiky. Je tiež jedinečným experimentom - pokusom o predlohu pre symbolistické divadlo. Pre každú generáciu tvorcov predstavuje fantastický potenciál, materiál k dramaturgickému premýšľaniu a univerzálny kľúč k otváraniu nových možností divadelného stvárnenia. Divákom okrem rozprávkového iniciačného príbehu ponúka aj pohľad na rôzne spôsoby vytvárania divadelnej ilúzie, na rôzne podoby divadla. Samotný príbeh je totiž skrytým dvojníkom divadla.

(Bratislava, 11. marca 2019) Divadlo Aréna uvedie výnimočnú hudobno-dramatickú báseň, ktorá je príbehom človeka od stvorenia sveta až po vzkriesenie Krista v podaní herca Juraja Kukuru a Slovenského komorného orchestra pod vedením Ewalda Danela.

 Programy kultúrnych zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK na mesiac marec 2019.

 Týždňa slovenských knižníc (4. 3. – 10. 3. 2019) druhý ročník spoločného podujatia s názvom Stratené knihy, ktorého cieľom je netradičným spôsobom propagovať knihy, čítanie a knižnice.

 Malokarpatské múzeum v Pezinku v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, pripravilo pre deti počas jarných prázdnin tvorivé kurzy – plstenia, keramiky a fotografovania pod skúseným dohľadom pedagógov.

 Divadlo Aréna uvedie dramatizáciu skvelého humoristického románu „Osudy dobrého vojaka Švejka“. Príbeh o slávnom vojakovi Josefovi Švejkovi tak ožije na slovenskej divadelnej scéne po prvýkrát!