Blindfriendly Utorok 18. 12. 2018 | Meniny má Sláva Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

S hlbokým zármutkom vám oznamujeme, že nás dňa 27. novembra 2009 navždy opustila výnimočná herečka a pedagogička Marta Žuchová, ktorá dlhé roky spolupracovala s Bratislavským bábkovým divadlom.

 „Komedie tak nevážna, že je to víc než komedie – je to ptákovina.“ Takto rovnomennú hru definoval jej režisér Ladislav Smoček. S jej premirétou sa predstavil v Prahe už v septembri t.r. a 9. decembra ju poprední českí herci Činoherného klubu (ČK) Ondřej Vetchý či Jaromír Dulava predstavia aj na divadelných doskách Divadla Aréna.

Malokarpatská knižnica v Pezinku pre vás pripravila množstvo podujatí, ktoré vám spestria chvíle počas mesiaca december.

 Mimoriadny divácky záujem vzbudil v súčasnej divadelnej sezóne ojedinelý projekt, ktorý uvádza Divadlo Aréna od októbra 2009. Práve toto divadlo, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, získalo exkluzívnu licenciu pre priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku. Ako prvú si v Aréne diváci vychutnali TOSCU, neskôr nasledovala opera AIDA a TURANDOT. Do konca roka uvedú ešte HOFFMANOVE POVIEDKY.

V dňoch od 20. do 22. novembra t. r. sa v troch mestách budú konať koncerty slovenskej sakrálnej zborovej tvorby. V Bratislave sa jeden z nich uskutoční v Dóme sv. Martina v nedeľu 22. novembra t. r.

Občianske združenie AD UNA CORDA a EUTERPA FONTÁNKA vás pozývajú na 2. ročník cyklu benefičných koncertov na záchranu majstrovského historického organu v Pezinku. V dňoch od 19. do 21. novembra t. r. budete mať možnosť vo farskom kostole v Pezinku vidieť sériu hudobných predstavení.

 Príďte si pozrieť decembrovú nádielku predstavení, ktoré sú určené nielen pre deti.

 Po piatykrát pripravuje od stredy 18. novembra divadlo v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja Astorka Korzo´90 festival, ktorý okrem predstavení domácich i zahraničných divadiel ponúka aj scénické rozhovory so známymi herečkami či výstavu mapujúcu jeho 5 ročnú existenciu.

Folklórne večery v Dome kultúry Zrkadlový háj sa stali už tradičnými stretnutiami s autentickou hudbou a gastronomickými domácimi špecialitami, ktoré pravidelne organizuje Bratislavský samosprávny kraj. Tentoraz sa v sobotu 7. novembra t. r. o 19.00 hodine spoločne stretnú viaceré folklórne telesá.