Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

Dátum zverejnenia: 19.03.2018 O podporu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry sa v roku 2018 uchádzalo spolu 716 projektov, z ktorých splnilo formálne kritériá podľa VZN BSK č. 2/2016 o poskytovaní dotácií z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja, naformulovaných vo výzve 691 projektov.

 Malokarpatská knižnica v Pezinku ako regionálna knižnica s krajskou pôsobnosťou spolu s ďalšími 10 verejnými knižnicami Bratislavského samosprávneho kraja pripravila počas Týždňa slovenských knižníc (5. 3. – 11. 3. 2018) nový typ podujatia s názvom Stratené knihy, ktorého cieľom je netradičným spôsobom propagovať knihy, čítanie a knižnice.

 Malokarpatské múzeum v Pezinku si pre milovníkov literatúry pripravilo malé prekvapenie v podobe knižnej burzy s názvom NÁJDI SI SVOJU KNIHU.

 Vás srdečne pozýva na podujatia, ktoré organizuje v najbližších dňoch:

 Bratislavské bábkové divadlo Vás pozýva na tlačovú besedu dňa 5.2. o 11,00 hod. v budove Istropolisu, Škultétyho 5 s významným slovinským režisérom, hudobníkom a hercom Matijom Solce a s novým umeleckým vedením divadla k premiére, ako aj k zmenám, ktoré divadlo pripravuje v súvislosti so svojím novým umeleckým smerovaním.

 BBD uvedie už 6. februára premiéru novej inscenácie Deduško. Režijne, textovo, ako aj hudobne sa jej ujal renomovaný slovinský divadelný tvorca Matija Solce. Bratislavské bábkové divadlo vstúpilo do ďalšej sezóny s novou umeleckou šéfkou Katarínou Aulitisovou a veľkými plánmi do budúcna. Ich súčasťou, okrem iného je aj spolupráca s renomovanými zahraničnými režisérmi.

 Múzeum včelárstva na Slovensku Kráľová pri Senci, Včelárska paseka, skanzen, včelári: Ing. Milan Rusnák, Rudolf Moravčík starší, Rudolf Moravčík mladší a pani Moravčíková 900 50 Kráľová pri Senci, www.vcelari.sk Názov výstavy TISÍCROČNÁ VČELA o histórii brtníctva a včelárstva

Divadlo Aréna uviedlo premiéru inscenácie Bankári od George Van Houtsa, ktorá je horko-vtipnou exkurziou do sveta peňazí.

Bratislavský samosprávny kraj dnes otvára výzvu na poskytovanie dotácií prostredníctvom Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry pre rok 2018. Súbežne spúšťa výzvy na podporu rozvoja vidieka, športu a mládeže a turizmu. Všetky potrebné informácie nájdu záujemcovia na jednom mieste - webovej stránke zriadenej pre tento účel na doméne www.brds.sk.