Blindfriendly Pondelok 18. 2. 2019 | Meniny má Jaromír Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

V krajskom kole SOČ získali práce študentov Gymnázia v Malackách osem ocenení. Z toho štyri práce sa umiestnili na 1. mieste, jedna na 2. mieste a dve práce na 3. mieste. Jedna práca získala od poroty mimoriadne ocenenie.

Naša škola Gymnázium, Hubeného 23, Bratislava sa zapojila do Európskeho projektu Odysseus v rámci 7. rámcového programu v oblasti kozmického priestoru, ktorý je spolufinancovaný Európskou komisiou.

Tento rok sa koná už 35. ročník populárnej súťaže "Stredoškolská odborná činnosť" určenej pre žiakov stredných škôl.

Dňa 13.04.2013 sa v spoločenskej sále Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji uskutočnili v poradí už 19. juniorské majstrovstvá SR v pretláčaní rukou a 18. majstrovstvá SR klubov.

Dňa 11. apríla 2013 sa žiaci Strednej odbornej školy podnikania na Strečnianskej ulici v Bratislave zúčastnili Krajského kola Stredoškolskej odbornej činnosti.

V marci SOŠ Pruské organizovala 1. ročník celoslovenskej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetín pri príležitosti blížiacich sa veľkonočných sviatkov. 20 študentov zo 6 škôl súťažilo v 3 súťažných témach: Jarná kytička, Vypichovaná veľkonočná dekorácia stola, Jarný venček na dvere vo vidieckom štýle. Porota hodnotila technické spracovanie a umelecký dojem.

Študenti SOŠ záhradníckej Gustáva Čejku v Malinove sa už tradične zúčastnili 24. ročníka medzinárodnej súťaže mladých floristov Savaria Floriadae v maďarskom meste Szombathely pod vedením učiteľky praktického vyučovania Bc. Beáty Nagyovej.

Spojená škola v Ivanke pri Dunaji, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, organizuje už XI. ročník medzinárodnej súťaže rybárskych škôl. Súťaž sa uskutoční od stredy 17. do piatka 19. apríla v areáli školy.

 Príprava gastronomických špecialít z poľovníckej, rybárskej, prešporskej či ázijskej kuchyne, prestieranie ale aj podávanie jedál je obsahom praktickej maturity študentov SOŠ Farského 9. Tieto „skúšky dospelosti“ budú žiaci študijného odboru kuchár - čašník skladať v utorok a vo štvrtok od 12:30 v budove školy.

Viete čo majú spoločné režisér Vladimír Štefuca, bývalý bratislavský primátor Peter Kresánek, tréner hokejovej reprezentácie Ľubomír Pokovič, herci Andy Kraus, Richard Stanke, Miroslav Noga, Marek Ťapák, hudobníci Martin Ďurinda, Andrej Šeban, Pavol a Peter Dubčekovci či europoslanci Sergej Kozlík a Monika Flašíková Beňová? Všetci sú absolventi Gymnázia na Vazovovej ulici – dnes už Gymnázium Jána Papánka, ktorá je v pôsobnosti Bratislavskej župy. Škola si v tomto roku pripomína už 55. výročie svojho založenia. Gymnázium J. Papánka v súčasnosti navštevuje 551 žiakov.