Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Oddelenie zahraničných vzťahov, protokolu a európskych záležitostí spolu s detašovaným pracoviskom v Bruseli plní úlohy na úseku zahraničných vzťahov Bratislavského samosprávneho kraja a jeho orgánov,
   

Zahraničné vzťahy a Európske záležitosti


 

 

Dňa 7. júna 2008 sa v Bruseli uskutočnilo podujatie Open Doors európskych inštitúcií. Prezentácia 54 regiónov EÚ vo Výbore regiónov bola súčasťou už 13. výročia Dňa otvorených dverí Európskych inštitúcií ako Európsky parlament, Európska komisia, Rada a Výbor regiónov.

V sobotu 7. júna 2008 sa v Bruseli uskutoční podujatie Open Doors európskych inštitúcií, v rámci ktorého otvoria svoje brány Európsky parlament, Európska komisia, Rada Európy a Výbor regiónov. Práve Výbor regiónov vo svojom sídle na Rue Belliard v Bruseli poskytuje priestor zastúpeniam členských regiónov na svoje prezentácie.

 V piatok, 30. mája t.r., prijal podpredseda BSK Bystrík Hollý guvernérku filipínskeho ostrova Cebu Gwendolyn Garcia spolu s delegáciou.

V súvislosti s usporiadaním majstrovstiev Európy vo futbale, ktoré sa uskutočnia od 7. do 29. júna 2006, prijala Rakúska republika, ako hostiteľská krajina počas majstrovstiev, rozhodnutie dočasne obnoviť kontrolu svojich vnútorných hraníc. Obmedzenie bude trvať od 2. júna do 1. júla 2008. V tomto čase bude možné prechádzať hranice s Rakúskou republikou len na oficiálnych hraničných priechodoch.

Predstaviť hospodárske prostredie Bulharska slovenským podnikateľom je cieľom seminára, ktorý sa v utorok 27. mája od 9.00 hod. uskutoční v budove Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave (rokovacia sála – prízemie). Témou bude „Bulharsko – Vaša príležitosť pre podnikanie a investície“.

V dňoch 12. – 14. mája navštívila delegácia BSK vedená predsedom Vladimírom Bajanom a podpredsedom Martinom Kurucom spriatelené regióny v Chorvátsku.

 Upevnenie priateľských vzťahov medzi Bratislavským samosprávnym krajom a regiónom Benátsko spečatili podpísaním „Protokolu o spolupráci medzi Bratislavským samosprávnym krajom (Slovenská republika) a Regiónom Benátsko (Talianska republika)“ podpredseda BSK Martin Kuruc a asesor pre teritoriálnu politiku Renzo Marangon dňa 29. apríla t.r.

„Regióny a mestá vo svete výziev“ je témou DNÍ OTVORENÝCH DVERÍ 2008, ktorú dnes vyhlásila Danuta Hübnerová, komisárka pre regionálnu politiku, a Luc Van den Brande, predseda Výboru regiónov EÚ. Šiesty ročník Európskeho týždňa regiónov a miest DNI OTVORENÝCH DVERÍ sa uskutoční od 6. do 9. októbra v Bruseli. V roli partnerov sa tento rok zapísalo 217 regiónov a miest z 32 krajín, pričom účastníci sa očakávajú z mnohých ďalších krajín. Počas DNÍ OTVORENÝCH DVERÍ sa uskutoční 120 podujatí v Bruseli a okolo 250 podujatí na miestnej úrovni v rámci celej Európy. Tieto dni sa stali najvýznamnejším každoročným stretnutím tvorcov politík na úrovni EÚ a regiónov, expertov a zástupcov bankových a podnikateľských kruhov a občianskej spoločnosti.

Dnes, 14. apríla 2008, začína v Bruseli vo Výbore regiónov výstava 56 sídelných miest regiónoch krajín Vyšehradského spolku, ktorej iniciátorom je Bratislavský samosprávny kraj a autor publikácie „V4 Regióny a ich sídelné mestá“ a zároveň poslanec BSK Ladislav Snopko. Výstava potrvá do 18. apríla.

V dňoch 9. – 11. apríla 2008 sa uskutočnilo stretnutie zástupcov partnerského Stredočeského kraja a zástupcov BSK. Hlavným cieľom trojdňového stretnutia bolo zintenzívnenie vzájomných kontaktov a spolupráca v oblasti kultúry.