Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Už po trinásty rok organizuje v Bratislave Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia v spolupráci s Malokarpatským osvetovým strediskom v Modre Medzinárodný festival detských folklórnych súborov Bratislava.

 Prvý ročník súťaže o najlepšie obnovenú historickú budovu malokarpatského regiónu, bol slávnostne vyhodnotený 4. marca v Informačnom centre vo Svätom Jure.

 V júli a auguste 2010 sa uskutoční už 8. ročník Detskej univerzity Komenského, ktorú organizuje Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave.

 Novú výstavu z diel amerického maliara a sochára Sama Francisa otvorili v uplynulý víkend v Danubiana Meulensteen Art Museum v Bratislave-Čunove. Múzeum umenia, ktoré bude v septembri 2010 oslavovať 10 rokov od svojho otvorenia, za uvedené obdobie pripravilo mnoho zaujímavých výstav, získalo si svojich stálych návštevníkov a rozšírilo svoju zbierku o pozoruhodné diela, ktoré sú uložené v depozitoch.

 Astorka Korzo'90 uvedie 10. júna hru Platonov ako poslednú premiéru v súčasnej divadelnej sezóne. Inscenáciu režíroval Roman Polák, ktorý si ju aj upravil a sprístupnil súčasnému divákovi. Autor Anton Pavlovič Čechov napísal Platonova ešte ako gymnazista.

 V dňoch 11. až 13. júna sa v Pezinku uskutoční už 7. ročník medzinárodného podujatia „Keramické trhy“. Svoje umenie, ale aj výrobky z pálenej hliny, príde do Pezinku predviesť viac ako 150 keramikárov a hrnčiarov zo Slovenska, Čiech, Moravy, Bulharska, Poľska a Maďarska.

Už po trinásty rok organizuje v Bratislave Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia Medzinárodný festival detských folklórnych súborov Bratislava 2010 (MFDFS).

 V utorok 1. júna 2010 otvorili v Modranskej Zoya Gallery a Zoya Museu stálu expoziciu originálnych diel Andy Warhola. Výstavu vo veľkolepých priestoroch galerie otvoril minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, kurátor vystavy Dr.Jasaň s generálnou riaditeľkou Ivetou Ledeckou.