Blindfriendly Piatok 21. 9. 2018 | Meniny má Matúš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

15. máj 2015

 Dotácie na škôlky, na rekonštrukciu miestnych ciest ale aj na drobné občianske projekty ponúka Bratislavský kraj obciam a mestských častiam v regióne, aby tak vyriešili svoje najpálčivejšie problémy. Projekty dnes predstavil bratislavský župan Pavol Frešo starostom bratislavských mestských častí na Regionálnom združení MČ Bratislavy. Spolu pôjde o takmer milión eur.

14. máj 2015

 Obce v Bratislavskom kraji trápi nedostatok ambulantných lekárov. Aktuálne riešia spoločný problém obce Zohor, Plavecký Štvrtok a Láb, kde pediatrička odišla do dôchodku pre zdravotné problémy, a tak obyvatelia musia so svojimi deťmi dochádzať do Malaciek či Vysokej pri Morave k zastupujúcim lekárom. Bratislavský župan Pavol Frešo riešil dnes v rámci župného štvrtka tento problém priamo v Zohore so starostami dotknutých obcí a krajskými poslancami za malacký okres. Potenciálnym problémom do budúcna je odchod lekárov do dôchodku, ktorých nebude mať kto nahradiť.

13. máj 2015

 Dvere múzeí a galérií ostanú v sobotu otvorené pre návštevníkov do neskorých večerných a nočných hodín, aby im umožnili prehliadku expozícií. Je to už tradičné medzinárodné podujatie, do ktorého sa zapoja aj múzeá v bratislavskom regióne.

13. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj dlhodobo upozorňoval na nešťastné a nejednoznačné znenie novelizovaného zákona 577/2004, ktorý zrušil možnosť vyberania viacerých poplatkov od pacientov lekármi. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti si však našli spôsob, ako tieto poplatky vyberať a nejednoznačnosť zákona im to len uľahčuje.

12. máj 2015

 Už len do piatka môžu nadšení fotografi posielať fotografie, ktorými chcú poukázať na ochranu životného prostredia alebo vyzdvihnúť krásy svojho regiónu. Fotografie budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

11. máj 2015

 Štyridsaťdva regiónov Európskej únie prezentovalo v Bruseli počas uplynulého víkendu svoju rozmanitosť a príťažlivosť, medzi nimi aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý reprezentoval Slovensko ako jediný zástupca. V priestoroch Európskeho výboru regiónov sa konalo tradičné podujatie Open doors - Deň otvorených dverí európskych inštitúcií, ktoré patrí k obľúbeným podujatiam obyvateľov ale aj návštevníkov Bruselu.

09. máj 2015

 V týchto dňoch si pripomíname 70. výročie ukončenia druhej svetovej vojny a víťazstva nad fašizmom. Pri tejto príležitosti sa pri pamätníku na Slavíne v Bratislave konal spomienkový a pietny akt spojený s kladením vencov. Na pietnom akte sa pred pamätníkom poklonili predseda NR SR Peter Pellegrini, ministri, zástupcovia diplomatických zborov v SR, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, vojnoví veteráni a ďalší.

07. máj 2015

 Pri príležitosti 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny si dnes bratislavský župan Pavol Frešo a starostovia niektorých obcí uctili obete vojny položením kytíc k pamätníkom. V rámci župného štvrtka navštívili Lamač, Zohor, Malacky, Pezinok, Šenkvice, Senec a Tomášov.

06. máj 2015

 Bratislavský kraj sa zapojí do prípravy konceptu inteligentných miest a regiónov, čo prispeje k efektívnejšiemu využívaniu zdrojov a poskytovaných služieb pre obyvateľov regiónu. Inšpirovať sa bude konceptom Európskej komisie, ktorá takýto materiál plánuje podľa podpredsedu EK Maroša Šefčoviča pripraviť do konca roka. Na spolupráci sa dohodli priamo v Bruseli župní poslanci Eduard Demel, Ladislav Gujber, Roman Maroš, Vladimir Sloboda, Attila Horváth a Pavol Baxa.

05. máj 2015

 Už len desať dní majú profesionálni aj amatérski fotografi možnosť poslať fotografiu do súťaže Život v Bratislavskom regióne. Prihlásených fotiek na tému aktuálneho ročníka, teda na tému „Chránime životné prostredie“, je zatiaľ 225. Na víťazov čakajú nielen vecné ceny, ale fotografie budú aj súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.