Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

28. október 2015

Bratislavský samosprávny kraj zo svojho dotačného systému v tomto roku pomohol mestským častiam Bratislavy s opravou ciest. Každá zo sedemnástich mestských častí mala možnosť požiadať o dotáciu na rekonštrukciu svojich komunikácií. S rekonštrukciou pomohla župa aj mestu Malacky a Senec.

28. október 2015

 Na účely dopravnej výchovy získala ZŠ Pavla Marcelyho v bratislavskom Ružinove 52 kolobežiek. Žiaci sa tak na dopravnom ihrisku učia základom cestnej premávky a najmä bezpečnosti na cestách.

27. október 2015

Bratislavskému županovi dnes podvečer už nič nebránilo podpísať povolenie hlavnému mestu o spustení električkovej dopravy na trati Jesenského – Štúrova.

27. október 2015

 Bratislavská župa ocenila seniorov z Mestského centra sociálnych služieb Modra, ktorí sa pravidelne zúčastňujú podujatia Župná olympiáda seniorov. Odovzdávania ocenení sa zúčastnili podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja Gabriella Németh, riaditeľka odboru sociálnych vecí Bratislavského samosprávneho kraja Michaela Šopová a zástupcovia seniorov z Mestského centra sociálnych služieb Modra.

27. október 2015

 Do druhého ročníka podujatia POP AND SHOP: 2nd –European Fashion and Design Market, ktorý organizovala Európska sieť európskych kultúrnych inštitútov, sa zo Slovenska zapojil Bratislavský a Košický samosprávny kraj. Dovedna sa počas víkendu predstavilo 35 návrhárov a dizajnérov z ôsmich krajín.

26. október 2015

Zrekonštruovaná električková trať Jesenského – Štúrová ešte stále nespĺňa všetky zákonné náležitosti spojené s bezpečnosťou prevádzky a cestujúcich, aby jej užívanie nemohlo ohrozovať verejný záujem, predovšetkým z hľadiska ochrany života a zdravia osôb. Zásadným problémom je chýbajúce stanovisko Dopravnej polície a nezabezpečené dopravné značenie.

25. október 2015

Dnes večer sa začne Festival Astorka, ktorý už po jedenásty raz prinesie do bratislavskej Astorky tie najlepšie predstavenia. Zriaďovateľom Divadla Astorka je Bratislavský samosprávny kraj.

22. október 2015

 Na pôde Bratislavskej župy sa dnes druhýkrát konalo slávnostné odovzdávanie dekrétov pre účastníkov a veteránov protikomunistického odboja z Bratislavského kraja. Dekréty odovzdal predseda Správnej rady Ústavu pamäti národa Ondrej Krajňák, v prítomnosti podpredsedníčky Bratislavského samosprávneho kraja Gabrielly Németh, poslankyne NR SR Janky Šipošovej a najbližších príbuzných protikomunistických odbojárov a študentov bratislavských stredných škôl.

22. október 2015

Divadlo Aréna dnes odštartuje nový projekt s názvom Ultimatívne Kino Aréna. Ide o kultúrno - spoločenskú udalosť, ktorá rozšíri povedomie o domácej, európskej a svetovej filmovej tvorbe a bude aktuálne reagovať na dianie vo svete.

22. október 2015

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa počas rokovaní v Madride stretol aj s predsedkyňou autonómneho spoločenstva Madrid Cristinou Cifuentes, ktorá je takisto členkou Európskeho výboru regiónov. Autonónmne spoločenstvo Madrid má pred sebou podobné výzvy ako ostatné metropolitné regióny.