Blindfriendly Sobota 22. 9. 2018 | Meniny má Móric Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

22. apríl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism pripravili pre obyvateľov aj návštevníkov regiónu fotografickú súťaž, ktorej ústrednou témou je ekológia. Fotografie tretieho ročníka fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne na tému „Chránime životné prostredie“ budú aj súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. Od spustenia súťaže bolo do dnes prihlásených 136 fotografií.

21. apríl 2015

Výskyt falošných receptov na drahé onkologické lieky, na ktorý upozornil Bratislavský samosprávny kraj a ktorý už reálne presiahol hranice kraja, primäl Ministerstvo zdravotníctva k úvahe o zavedení ochranných prvkov na recepty. Zhodli sa na tom zástupcovia zdravotníckych odborov samosprávnych krajov, Slovenskej lekárnickej komory a Ministerstva zdravotníctva na minulotýždňovom stretnutí.

18. apríl 2015

 Pavol Frešo ako člen Slovenskej národnej delegácie Európskeho výboru regiónov dnes na plenárnej schôdzi upozornil všetkých zástupcov regiónov a miest na nereálne ukazovatele merania kvality života v krajoch. Pri jednoduchom štatistickom prerátaní sa Bratislavský kraj dokáže zázračne dostať z reálneho 75. miesta na piate miesto v rebríčku najbohatších regiónov.

17. apríl 2015

 V Malokarpatskom múzeu v Pezinku majú návštevníci až do konca mája jedinečnú možnosť pozrieť si jedenásť miliónov rokov starý nález. Ide o fosílny zub pravekého zvieraťa, pričom je to jeden zo šiestich takýchto objavov na území celého Slovenska. Malokarpatské múzeum v Pezinku je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

17. apríl 2015

 Delegácia Bratislavského samosprávneho kraja odprezentovala v Bruseli zástupcom Európskej komisie progres v čerpaní európskych prostriedkov, ktoré výrazne prispievajú k rozvoju regiónu. Bratislavský samosprávny kraj na stretnutí s vedúcim oddelenia zodpovedného za Slovenskú Republiku na Generálnom riaditeľstve pre regionálnu politiku Európskej komisie reprezentovali aj dve župné poslankyne, ktoré majú zároveň poslanecký mandát v bratislavskom zastupiteľstve.

13. apríl 2015

 Séria cyklistických podujatí Škoda Bike Open Tour sa začne už túto sobotu Svätojurským MTB maratónom, ktorý je aj súčasťou Župného pohára 2015. Destinačným partnerom podujatia je opäť Bratislavský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, ktorá bude mať na každom podujatí Župného pohára pripravený aj infostánok.

13. apríl 2015

 O Apple Ipad Air, Tablet ASUS, víkendový pobyt pre dve osoby v areáli Divoká Voda v Čunove či víkendový pobyt v hoteli Zochova Chata súťaží už takmer sto fotografií v treťom ročníku fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne, ktorá je zameraná na ochranu životného prostredia. Záujemcovia môžu posielať svoje fotografie do 15. mája a víťazné fotky budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

09. apríl 2015

 Motivovať stredoškolákov k zdravému pohybu majú aj revitalizované športoviská škôl, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavského kraja. V rámci dnešného župného štvrtka boli predseda BSK Pavol Frešo a starosta Dúbravky Martin Zaťovič, ktorý je tiež podpredsedom BSK, skontrolovať obnovený športový areál na SPŠ elektrotechnickej Karola Adlera v Dúbravke. Zároveň predstavili pripravovaný pilotný vzdelávací projekt na Pedagogickej a sociálnej akadémii na Bulovej, financovaný by mal byť z eurofondov.

09. apríl 2015

Bratislavský samosprávny kraj, ako jediný kraj, ktorý aktívne pracuje na skvalitňovaní služieb pre ženy zažívajúce domáce násilie, v stredu 8. apríla odovzdal objekt Bezpečného ženského domu vysúťaženému zhotoviteľovi . V druhej polovici roka tak BSK otvorí Bezpečný ženský dom, v ktorom ženy nájdu bezpečie, pomoc a profesionalitu. Bezpečný ženský dom v Bratislave bude poskytovať dočasné útočisko nielen matkám s deťmi, ale aj samotným ženám, ktorým sa podarí ujsť od násilného partnera.

07. apríl 2015

 Krajské kolo Dejepisnej súťaže študentov gymnázií sa začne už zajtra dopoludnia v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja. Bratislavský región budú zastupovať študenti jedenástich gymnázií. Trojčlenné tímy študentov budú odpovedať na otázky dovedna v 22 krajoch Českej a Slovenskej republiky.