Blindfriendly Piatok 22. 3. 2019 | Meniny má Beňadik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

20. august 2015

Desať budov, ktoré má vo svojom vlastníctve Bratislavský kraj v týchto dňoch prechádzajú procesom zatepľovania, čím sa ušetria náklady na energiách o cca 30 percent. Ide o sedem stredných škôl a tri objekty v rámci jedného domova sociálnych služieb. Celkové náklady na opravu budov predstavujú takmer 5 mil. €. V rámci dnešného kontrolného dňa boli riaditeľ Úradu BSK Valerián Potičný, riaditeľ Odboru investičných činnosti, správy majetku a verejného obstarávania BSK Ján Keselý a krajský poslanec Eduard Demel skontrolovať priebeh rekonštrukčných prác na troch rekonštruovaných školách.

20. august 2015

 Pocta Slobode – Tribute to freedom je od roku 2009 top podujatím na hrade Devín. Už zajtra sa na jeho nádvorí od 18:30 predstavia kapely Slnovrat, Vidiek či Milan Lasica. Vstup na podujatie je voľný.

19. august 2015

 Dovedna 235 žiadostí o dotáciu na podporu kultúrnych a umeleckých projektov za takmer dva milióny eur prišlo na úrad Bratislavského samosprávneho kraja. V rámci kultúrneho dotačného mechanizmu má BSK vyčlenených 400 000 eur. Projekty posudzujú členovia Rady BSK pre kultúru a umenie. Mechanizmus predstavili zástupcovia BSK dnes na tlačovej konferencii v bratislavskej Cvernovke.

19. august 2015

V sobotu sa v bratislavskom Ružinove stretne boxeristická špička zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska. Koná sa tu už 20. ročník Medzinárodného stretnutia boxerov – seniorov. Akciu podporuje aj Bratislavský kraj. Pripravený je aj bohatý sprievodný program a vstup pre verejnosť je zadarmo.

14. august 2015

Bratislavský samosprávny kraj už pozná výhercu architektonickej súťaže na sfunkčnenie nevyužívanej haly vo Vlčom hrdle. Víťazný návrh ráta s divadlom, gymnastickým ihriskom či horolezeckou stenou. Autorkou je Slávka Mráziková.

14. august 2015

Vidiecky festival vo Viničnom, motokrosové preteky v Šenkviciach, obecné slávnosti v Rohožníku či pezinský Permoník. Aj tieto podujatia sú v ponuke na aktuálny víkend. Akcie podporil Bratislavský kraj.

14. august 2015

O výstavbu novej bratislavskej nemocnice sa zaujíma aj španielsky investor Rivera Salud, ktorý pôsobí v španielskom zdravotníctve od roku 1997. Na pôde Úradu Bratislavského kraja sa dnes uskutočnilo stretnutie, na ktorom sa viceprezident spoločnosti Santiago Delgado informoval o možnostiach, prípadných problémoch ale aj ďalších potrebách v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti v regióne. BSK zastupoval riaditeľ Úradu BSK a lekár samosprávneho kraja Valerián Potičný, vicežupanka Gabriella Németh, zodpovedná práve za oblasť zdravotníctva a sociálnych vecí, a riaditeľka Odboru zdravotníctva BSK Jana Ježíková.

13. august 2015

 Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism predstavila pred pár dňami letný videoklip, ktorý je zároveň prezentačným videom Bratislavského regiónu. Za necelý týždeň si ho na sociálnych sieťach pozrelo viac ako 100 000 ľudí a na youtube takmer 27 000. Pesnička „Living the life“ Miša Bieleho a Viktora Hazarda sa stále drží aj na popredných priečkach hitparády.

12. august 2015

Na hranici katastrov Budmeríc a Jablonca v okrese Pezinok pokračuje archeologický výskum opevnenej osady ľudu maďarovskej kultúry, ktorá existovala na území západného Slovenska v závere staršej doby bronzovej, teda pred cca 3500 rokmi. Toto obdobie je tiež nazývané Zlatý vek slovenského praveku. Archeológovia už našli pozostatky osady aj zachovanú ľudskú kostru. Projekt podporuje aj Bratislavský samosprávny kraj.

10. august 2015

 Vzhľadom na výstrahy SHMÚ pred rizikom spôsobeným vysokými teplotami, Bratislavský samosprávny kraj od utorka (11. augusta 2015) do piatka (14. augusta 2015) sprístupní seniorom svoju veľkú klimatizovanú rokovaciu miestnosť na Sabinovskej ulici č. 16.