Blindfriendly  22. 4. 2018 | Meniny má Slavomír Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

AKTUÁLNE SPRÁVY

08. december 2014

 Diela mladých talentov prvej ilustrátorskej súťaže s názvom Maľované dejiny Bratislavy môžu záujemcovia vidieť od utorka 9. decembra do 11. januára 2015 vo výstavnej sieni Starej radnice. Projekt je zameraný na ilustráciu príbehov Pavla Dvořáka, pričom najlepšie práce budú súčasťou pripravovanej publikácie. Projekt pripravilo Múzeum mesta Bratislavy a uskutočnil sa aj vďaka podpore Bratislavského kraja. Súťaž pokračuje aj v roku 2015.

05. december 2014

 Bratislavský župan Pavol Frešo v Bruseli rokoval aj s predsedníčkou Výboru Európskeho parlamentu pre regionálny rozvoj Iskrou Mihaylovou. Na spoločnom stretnutí otvorili otázky centralizácie verejnej správy, ktorá sa začala schválením novely Zákona o dani z motorových vozidiel, ale i neobjektívneho merania blahobytu regiónov.

04. december 2014

 Materskú školu na Plickovej ulici v bratislavskej Rači sa podarilo zrekonštruovať za eurofondy, cez Operačný program Bratislavský kraj (OPBK) v rámci Integrovaných stratégií rozvoja mestských oblastí (ISRMO). Budova je zateplená, vďaka čomu sa zníži jej energetická náročnosť, má nové vybavenie, podlahy, obklady, bezbariérové prístupy aj ihrisko.

04. december 2014

 Výbor regiónov predstavuje pre samosprávy jedinečnú možnosť ako presadiť svoje záujmy v procese tvorby legislatívy EÚ, ktorá bezprostredne ovplyvňuje ich fungovanie. Slovenské regióny a mestá vo Výbore regiónov zastupuje deväť členov, ktorým sa v januári 2015 končí mandát. Pred novými členmi Výboru regiónov stojí niekoľko výziev, na ktoré predseda BSK Pavol Frešo spolu s ďalšími vrcholnými predstaviteľmi slovenských samospráv, stálym predstaviteľom SR pri EÚ veľvyslancom Ivanom Korčokom a generálnym tajomníkom Výboru regiónov EÚ Jiřím Buriankom hľadali riešenia.

03. december 2014

V rámci projektu Naša škôlka – náš kraj, ktorý prebieha už druhý rok, podporila Bratislavská župa dotáciami v hodnote viac ako pol milióna eur celkovo 104 materských škôl. Reagovala tak na akútny nedostatok miest v škôlkach. Problematikou nedostatočnej kapacity materských škôl sa dnes zaoberala aj Vláda SR, ktorá prostredníctvom ministerstva školstva uvoľní budúci rok 10 miliónov eur na navýšenie kapacít.

03. december 2014

 Priamo v Bruseli na panelovej diskusii vo Výbore regiónov otvoril predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo problém zoštátňovania samospráv, ktorému kraje na Slovensku čelia po prijatí novely zákona o Dani z motorových vozidiel. Týmto zákonom dochádza k výraznému naštrbeniu princípov, podľa ktorých od roku 2005 na Slovensku funguje samospráva.

02. december 2014

 Prekonať spoločné stereotypy zakorenené v jednotlivých krajinách Vyšehradskej štvorky ale aj nadviazať medzinárodnú spoluprácu je cieľom projektu Let’s break our national stereotypes. Do projektu je zapojená Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium v Bratislave, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, a ktorá až do piatka hostí študentov z Poľska, Českej republiky a Maďarska.

02. december 2014

 Bratislavský samosprávny kraj je jedným z troch slovenských samosprávnych krajov so stálym zastúpením v Bruseli. Predseda BSK Pavol Frešo je členom Výboru regiónov, ktorý už 20 rokov približuje Európsku úniu občanom na miestnej a regionálnej úrovni a podľa Lisabonskej zmluvy sa musí Európska komisia a Rada pred prijatím rozhodnutí v otázkach týkajúcich sa miestnej a regionálnej správy radiť aj s Výborom regiónov.

01. december 2014

Cesta I/63 medzi Bratislavou a Dunajskou Lužnou je jednou z najvyťaženejších v bratislavskom regióne. Riešením tejto neudržateľnej dopravnej situácie je výstavba rýchlostnej komunikácie R7, ktorá pomôže najmä obciam Podunajské Biskupice, Rovinka, Dunajská Lužná a Šamorín. Hoci nie je projekt v kompetencii Bratislavskej župy, BSK urobil všetko pre najskorší začiatok výstavby. Počas dnešného protestu zároveň vyzval vládu, aby vyčlenila financie a urýchlene začala s výstavbou R7.