Blindfriendly Piatok 22. 3. 2019 | Meniny má Beňadik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

02. august 2015

Minulý týždeň schválila Európska komisia program spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko pre programové obdobie 2014 – 2020. Na príprave projektu sa podieľal aj Bratislavský samosprávny kraj. Jedným z plánovaných projektov z tohto balíka budú aj cyklolávky ponad rieku Moravu, ktoré spoja Záhorie s Rakúskom. Z Bruselu tak kraj spolu s partnermi získal vyše 75 miliónov eur.

31. júl 2015

Posledný júlový deň a prvý augustový víkend budú v Bratislavskom kraji v znamení hudby, tanca a vína. Dnešok bude v hlavnom meste patriť španielskemu gitaristovi Carlosovi Piñanovi a Flamencu v sprievode symfonického orchestra, vyvrcholí 8. ročník svetového rómskeho festivalu Gypsy festu a Pezinkom sa ponesú tóny stredoveku v rámci cyklu Wine and Art. V sobotu vyvrcholí Senecký Vínny festival. Podujatia podporujú Bratislavský kraj aj Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

30. júl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskym združením Parasport24 pripravili Piknik&Bike bez bariér. Hendikepovaní optimisti spolu so zdravými cyklistami môžu už budúcu sobotu absolvovať takmer 50 kilometrovú cyklojazdu zo Stupavy do areálu Divoká voda v Čunove. Tam bude už od rána skvelá pikniková atmosféra. Podujatie predstavili organizátori dnes na tlačovej konferencii.

28. júl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj v rámci programu MunSEFF znižuje energetickú náročnosť svojich budov. Municipal Sustainable Energy Financing Facility (MunSEFF) je iniciatívou Európskej banky pre obnovu a rozvoj a Európskej komisie na podporu samospráv pri projektoch energetickej efektívnosti na Slovensku. Momentálne prebieha rekonštrukcia na 10 budovách vo vlastníctve BSK. Celková suma je takmer 5 miliónov eur.

27. júl 2015

 Senecký Vínny festival zahájil v piatok aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. Prvý ročník osláv nápoja, ktorý v sebe skrýva pravdu, potrvá až do soboty 1. augusta. Na južnej strane Slnečných jazier sa stretávajú vinári, pre ktorých je víno živobytím aj celoživotným poslaním, spolu s tými, pre ktorých je víno obľúbeným nápojom.

26. júl 2015

Séria cyklistických podujatí Župný pohár sa včerajším Škoda Stupava Trophy 2015 pre tento rok uzavrela. Včera sa do stupavského Zámockého parku prišlo na športovcov pozrieť viac ako 2 000 návštevníkov.

26. júl 2015

Posledný júlový víkend v Bratislavskom kraji ponúkne obyvateľom a návštevníkom kraja bohaté možnosti zábavy. Či už na hodoch, jarmokoch, koncertoch alebo v Stupave na závere cyklo pretekov Župný pohár.

23. júl 2015

 Už dnes popoludní sa začal na holíčskom letisku siedmy ročník Cibula Festu. Až do sobotnej noci majú návšetníci možnosť byť na koncertoch tých najväčších česko-slovenských kapiel. Partnerom festivalu je aj Bratislavský samosprávny kraj

23. júl 2015

Návštevníci najväčšieho česko-slovenského multižánrového festivalu - Cibula Fest, ktorý sa začne už vo štvrtok na letisku v Holíči, budú mať dopravu kyvadlovými autobusmi zadarmo. Stačí sa preukázať vstupenkou či náramkom.

20. júl 2015

Bratislavský samosprávny kraj vyhlásil začiatkom júna architektonickú súťaž na sfunkčnenie nevyužívanej haly patriacej SOŠ Chemickej v bratislavskom Vlčom hrdle. Študenti stredných aj vysokých škôl sa dnes zúčastnili už druhej obhliadky priestoru. Prvé z návrhov, ktoré majú študenti možnosť posielať do konca júla, sú už na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.