Blindfriendly Utorok 19. 2. 2019 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

02. júl 2015

 Od 1. júla 2015 môžu cestujúci vziať so sebou do prímestského autobusu bicykel. Novinku možno využiť počas víkendu a sviatkov. Na prepravu bicyklov sú vyhradené nízkopodlažné spoje a v cestovných poriadkoch sú vyznačené piktogramom bicykla.

01. júl 2015

 Slávnostnou imatrikuláciou a študentským sľubom v Aule Univerzity Komenského v Bratislave dnes odštartoval trinásty ročník Detskej univerzity. Študenti môžu letnú školu absolvovať opäť aj on-line. Pripravených je celkom deväť prednášok a 34 workshopov.

30. jún 2015

 Už len do dnešnej polnoci sa študenti stredných a vysokých škôl môžu prihlásiť do architektonickej súťaže, ktorú organizuje Bratislavský samosprávny kraj. Zatiaľ tak urobila takmer päťdesiatka mladých ľudí. Svoje architektonické návrhy na využitie haly SOŠ Chemickej vo Vlčom hrdle budú môcť posielať do konca júla.

30. jún 2015

 Exteriér slovenského pavilónu na svetovej výstave Expo 2015 v talianskom Miláne ozvláštnili kópie charakterových hláv Franza Xavera Messerschmidta. Autormi hláv sú stredoškolskí pedagógovia pôsobiaci na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave, ktorej zriaďovateľom je Bratislavský kraj.

28. jún 2015

Viac ako milión eur vo forme dotácií schválili poslanci BSK. Dotácie sú rozdelené do troch oblastí. Peniaze tak poputujú do škôlok, na opravu ciest a na komunitné projekty.

26. jún 2015

Poslanci Zastupiteľstva BSK na svojom XI. zasadnutí schválili Stratégiu rozvoja kultúry v kraji na roky 2015-2020. Tento dokument rekapituluje súčasný stav, poukazuje na potenciál kultúry, pomenúva slabé a silné stránky a jej konečným cieľom je vytvoriť predpoklady a podmienky na rozvoj kultúry v Bratislavskom kraji.

26. jún 2015

 Bratislavskému kraju sa naďalej darí znižovať zadlženosť. V roku 2014 klesol oproti predošlému roku celkový dlh o viac ako 1,7 mil. €. Ako tiež vyplýva zo Záverečného účtu BSK za rok 2014, ktorý dnes schválili krajskí poslanci na zasadaní zastupiteľstva, župa hospodárila s prebytkom 6,38 milióna €. Podľa predsedu BSK Pavla Freša svedčia tieto čísla o finančnom zdraví kraja a jeho finančnej disciplíne.

26. jún 2015

 Už dnes tj. piatok odštartujú konzervatoristi koncertom na Hlavnom námestí v Bratislave 11. ročník medzinárodného festivalu Viva Musica! Koncert bude zároveň otvorením kultúrneho leta v hlavnom meste. Škola takto oslávi svoje 95. výročie založenia. Spoluorganizátorom festivalu je Bratislavský samosprávny kraj.

24. jún 2015

 Energetická náročnosť a energetická úspora sú v súčasnosti veľmi aktuálne témy, najmä ak sa hovorí o dopade na životné prostredie ale aj o ušetrených finančných prostriedkoch. Práve tejto problematike sa venovalo dnešné podujatie Energy day, ktoré zorganizoval Bratislavský kraj v spolupráci s hlavným mestom. Sprievodnými aktivitami boli napríklad jazda na elektrobicykloch, energetické poradenstvo či prezentácia fotovoltaických panelov.

22. jún 2015

 Bratislavský kraj hľadá najlepší architektonický návrh na rekonštrukciu nevyužívanej hale patriacej SOŠ chemickej vo Vlčom hrdle v hlavnom meste. Súťaž je určená pre študentov stredných a vysokých škôl, ktorí môžu naplno využiť svoju kreativitu. Prihlasovať sa môžu do konca júna a konkrétne návrhy bude možné posielať do konca júla.