Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

14. august 2015

Bratislavský samosprávny kraj už pozná výhercu architektonickej súťaže na sfunkčnenie nevyužívanej haly vo Vlčom hrdle. Víťazný návrh ráta s divadlom, gymnastickým ihriskom či horolezeckou stenou. Autorkou je Slávka Mráziková.

14. august 2015

Vidiecky festival vo Viničnom, motokrosové preteky v Šenkviciach, obecné slávnosti v Rohožníku či pezinský Permoník. Aj tieto podujatia sú v ponuke na aktuálny víkend. Akcie podporil Bratislavský kraj.

14. august 2015

O výstavbu novej bratislavskej nemocnice sa zaujíma aj španielsky investor Rivera Salud, ktorý pôsobí v španielskom zdravotníctve od roku 1997. Na pôde Úradu Bratislavského kraja sa dnes uskutočnilo stretnutie, na ktorom sa viceprezident spoločnosti Santiago Delgado informoval o možnostiach, prípadných problémoch ale aj ďalších potrebách v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti v regióne. BSK zastupoval riaditeľ Úradu BSK a lekár samosprávneho kraja Valerián Potičný, vicežupanka Gabriella Németh, zodpovedná práve za oblasť zdravotníctva a sociálnych vecí, a riaditeľka Odboru zdravotníctva BSK Jana Ježíková.

13. august 2015

 Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism predstavila pred pár dňami letný videoklip, ktorý je zároveň prezentačným videom Bratislavského regiónu. Za necelý týždeň si ho na sociálnych sieťach pozrelo viac ako 100 000 ľudí a na youtube takmer 27 000. Pesnička „Living the life“ Miša Bieleho a Viktora Hazarda sa stále drží aj na popredných priečkach hitparády.

12. august 2015

Na hranici katastrov Budmeríc a Jablonca v okrese Pezinok pokračuje archeologický výskum opevnenej osady ľudu maďarovskej kultúry, ktorá existovala na území západného Slovenska v závere staršej doby bronzovej, teda pred cca 3500 rokmi. Toto obdobie je tiež nazývané Zlatý vek slovenského praveku. Archeológovia už našli pozostatky osady aj zachovanú ľudskú kostru. Projekt podporuje aj Bratislavský samosprávny kraj.

10. august 2015

 Vzhľadom na výstrahy SHMÚ pred rizikom spôsobeným vysokými teplotami, Bratislavský samosprávny kraj od utorka (11. augusta 2015) do piatka (14. augusta 2015) sprístupní seniorom svoju veľkú klimatizovanú rokovaciu miestnosť na Sabinovskej ulici č. 16.

10. august 2015

Bratislavský samosprávny kraj zverejnil územný plán regiónu ako interaktívne mapy. Na jednom mieste tak dostanú ľudia informáciu o zásadách a regulatívoch priestorového usporiadania a funkčného využitia územia , usporiadania verejného dopravného a technického vybavenia, starostlivosti o životné prostredie, verejnoprospešných stavbách aj o nadväznosti územného plánu regiónu na územné plány obcí a susediace regióny. Grafická mierka je 1:50 tisíc.

09. august 2015

Sobotný Piknik&Bike bez bariér prilákal na župné cyklotrasy hendikepovaných optimistov aj známe osobnosti. Takmer 50 kilometrovú trasu aj v horúcom počasí zvládli bez problémov a v cieli trasy ich už čakali stovky piknikujúcich.

07. august 2015

Cez víkend si prídu na svoje nadšenci vojenskej techniky, ale aj cyklisti. V areáli Vojenského výcvikového priestoru (VVP) Záhorie sa totiž koná tradičné podujatie Slovenské piesky, ktoré je venované 70. výročiu ukončenia II. svetovej vojny. Sobota bude aj v znamení Pikniku bez bariér a hendikepovaní optimisti spolu s cyklistami môžu absolvovať takmer 50 kilometrovú cyklojazdu zo Stupavy do areálu Divoká voda v Čunove, kde bude skvelá pikniková atmosféra. Partnermi podujatí sú Bratislavský kraj aj Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

06. august 2015

V Senci zrekonštruovali základnú školu, škôlku aj verejné priestranstvo za eurofondy aj za dotácie od Bratislavskej župy. Projekty boli dnes v rámci župného štvrtka skontrolovať podpredsedníčka BSK Gabriella Németh a primátor mesta Karol Kvál. Mesto Senec patrí medzi najúspešnejšie samosprávy v realizácií projektov, na ktoré sú čerpané eurofondy v rámci Operačného programu Bratislavský kraj.