Blindfriendly Piatok 22. 3. 2019 | Meniny má Beňadik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

28. jún 2015

Viac ako milión eur vo forme dotácií schválili poslanci BSK. Dotácie sú rozdelené do troch oblastí. Peniaze tak poputujú do škôlok, na opravu ciest a na komunitné projekty.

26. jún 2015

Poslanci Zastupiteľstva BSK na svojom XI. zasadnutí schválili Stratégiu rozvoja kultúry v kraji na roky 2015-2020. Tento dokument rekapituluje súčasný stav, poukazuje na potenciál kultúry, pomenúva slabé a silné stránky a jej konečným cieľom je vytvoriť predpoklady a podmienky na rozvoj kultúry v Bratislavskom kraji.

26. jún 2015

 Bratislavskému kraju sa naďalej darí znižovať zadlženosť. V roku 2014 klesol oproti predošlému roku celkový dlh o viac ako 1,7 mil. €. Ako tiež vyplýva zo Záverečného účtu BSK za rok 2014, ktorý dnes schválili krajskí poslanci na zasadaní zastupiteľstva, župa hospodárila s prebytkom 6,38 milióna €. Podľa predsedu BSK Pavla Freša svedčia tieto čísla o finančnom zdraví kraja a jeho finančnej disciplíne.

26. jún 2015

 Už dnes tj. piatok odštartujú konzervatoristi koncertom na Hlavnom námestí v Bratislave 11. ročník medzinárodného festivalu Viva Musica! Koncert bude zároveň otvorením kultúrneho leta v hlavnom meste. Škola takto oslávi svoje 95. výročie založenia. Spoluorganizátorom festivalu je Bratislavský samosprávny kraj.

24. jún 2015

 Energetická náročnosť a energetická úspora sú v súčasnosti veľmi aktuálne témy, najmä ak sa hovorí o dopade na životné prostredie ale aj o ušetrených finančných prostriedkoch. Práve tejto problematike sa venovalo dnešné podujatie Energy day, ktoré zorganizoval Bratislavský kraj v spolupráci s hlavným mestom. Sprievodnými aktivitami boli napríklad jazda na elektrobicykloch, energetické poradenstvo či prezentácia fotovoltaických panelov.

22. jún 2015

 Bratislavský kraj hľadá najlepší architektonický návrh na rekonštrukciu nevyužívanej hale patriacej SOŠ chemickej vo Vlčom hrdle v hlavnom meste. Súťaž je určená pre študentov stredných a vysokých škôl, ktorí môžu naplno využiť svoju kreativitu. Prihlasovať sa môžu do konca júna a konkrétne návrhy bude možné posielať do konca júla.

22. jún 2015

 V prímestskej autobusovej doprave v rámci Bratislavskej župy jazdí 85 nízkopodlažných autobusov, tieto spoje sú označené už aj v cestovných poriadkoch. Zdravotne postihnutí občania a rodiny s deťmi tak môžu cestovať jednoduchšie a komfortnejšie.

19. jún 2015

 Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, a Univerzita Komenského pripravujú už po trinástykrát letnú univerzitu pre deti. Brány sa mladým študentom otvoria 1. júla o 11:00 v Aule UK, kde bude prvá prednáška spojená so slávnostnou imatrikuláciou. Pre študentov je pripravených celkom deväť prednášok a 34 workshopov.

19. jún 2015

 Znižovanie spotreby energie a odstránenie plytvania energiou nadobúdajú pre EÚ čoraz väčší význam. Aj Bratislavský kraj sa snaží prostredníctvom praktických a informačných krokov naštartovať dlhodobý a udržateľný energetický rozvoj v regióne a dosahovať energetické úspory najmä znižovaním energetickej náročnosti. Ako na dnešnom stretnutí informoval Peter Húska z BSK, za posledné dva roky urobil veľa aktívnych krokov, ktoré postupne prinášajú aj konkrétne výsledky. „Od roku 2010 sme investovali 5,5 mil. eur do rekonštrukcie 45 svojich objektov práve so zameraním na zvyšovanie energetickej efektivity budov a modernizáciu technológie vykurovacích systémov,“ priblížil.

18. jún 2015

 Náučno-rozprávkový chodník „Bobria hrádza“ okolo vodnej nádrže v obci Kuchyňa na Záhorí približuje históriu obce a priehrady, prírodu ale aj krátke dobrodružstvá, ktoré zažívala rozprávková vodná víla Amálka. Jedinečnosť projektu je v tom, že časť chodníka vedie priamo ponad vodnú hladinu priehrady. Vybudovanie chodníka trvalo približne dva roky, projekt podporil dotáciou aj Bratislavský kraj. Projekt dnes boli v rámci župného štvrtka skontrolovať zástupcovia župy.