Blindfriendly Utorok 26. 3. 2019 | Meniny má Emanuel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

18. jún 2015

Cieľom podujatia je zvýšiť povedomie laickej aj odbornej verejnosti o možnostiach zvyšovania energetických úspor a využitia energie z obnoviteľných zdrojov.

15. jún 2015

Tretí ročník komunikačno-zážitkovej kampane Slovensko potrebuje dobrých otcov vyvrcholí už tento víkend viacerými aktivitami pre rodiny s deťmi. Záverom kampane bude Ďakovný koncert pre dobrých otcov.

15. jún 2015

 Bratislavský kraj plánuje v nevyužívanej hale patriacej SOŠ chemickej vo Vlčom hrdle v hlavnom meste vybudovať nový polyfunkčný priestor pre spoločenské a športové využitie. Priestor na kreativitu ponúka samotným študentom, ktorí môžu posielať architektonické návrhy na rekonštrukciu tohto priestoru. Súťaž, ktorú vyhlásil Bratislavský kraj, štartuje 16. júna a návrhy je možné posielať do 31. júla.

15. jún 2015

 Dňa 9. 6. 2015 sa na Gymnáziu L. Novomeského, Tomášikova 2, Bratislava uskutočnila posledná z troch prednášok v rámci cyklu populárno-náučných prednášok odborníkov zo SAV pre školy v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK v tomto školskom roku. Cieľom nového projektu Bratislavského samosprávneho kraja a Slovenskej akadémie vied je priblížiť vedu študentom stredných škôl a motivovať ich k záujmu o štúdium na školách prírodovedného a technického zamerania. Posledná prednáška bola spojená aj s oficiálnym ukončením cyklu prednášok za účasti predsedu SAV Pavla Šajgalíka a župana BSK Pavla Freša, ktorí prisľúbili pokračovanie cyklu prednášok aj v školskom roku 2015/2016.

12. jún 2015

Od piatkového popoludnia sa môžu návštevníci Pezinka pozerať na ruky zdatným keramikárom, Bratislavou budú znieť ľudovky a v Senci bude zahájené Senecké leto.

12. jún 2015

Milovníci cyklistiky si už túto sobotu zmerajú sily na Kaktus bike Bratislavskom MTB maratóne. Na treťom ročníku vytrvalostných pretekov horských bicyklov po Malých Karpatoch v oblasti Devínskej Kobyly čakajú na cyklistov tri trate – 70-ka s prevýšením 2300 metrov, 40-ka s prevýšením 1200 metrov a 22-ka s prevýšením 700 metrov. Podujatie je súčasťou Župného pohára 2015, ktorý sa koná pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša.

11. jún 2015

 Na území Bratislavského kraja je niekoľko environmentálnych záťaží. „Len na území hlavného mesta je niekoľko rizikových skládok toxického odpadu. Najakútnejšie sú skládky v Devínskej Novej Vsi a vo Vrakuni, ktoré predstavujú hrozbu znečistenia vodných zdrojov. Na ploche viac ako 4 ha je uložených 90 - tisíc kubických metrov odpadu,“ uviedol Peter Húska z Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na pôde „Diskusného fóra o vode 2015 – Toxické skládky.“ Fórum organizuje Inštitút pre rozvoj Bratislavského kraja (IRBK). Skládka sa nachádza lokalite Mlynského jazera.

11. jún 2015

 Krajiny Vyšehradskej štvorky a Rakúska chcú riešiť spoločné problémy, čeliť podobným výzvam, ale napríklad aj spoločne koordinovať projekty financované aj zo zdrojov Európskej únie. Primárne má ísť o projekty zlepšujúce infraštruktúru. Zhodli sa na tom zástupcovia zúčastnených strán počas dvojdňového Vyšehradského fóra, ktorý sa konal v bratislavskom Primaciálnom paláci. Organizátorom podujatia boli Bratislavský kraj a hlavné mesto Bratislava.

10. jún 2015

Cezhraničné dopravné projekty, ktoré zlepšia prepojenosť Bratislavy a celého Bratislavského kraja s ostatnými hlavnými mestami a metropolitnými regiónmi krajín Vyšehradskej štvorky a Rakúska boli jednou z hlavných tém dnešného politického samitu Vyšehradského fóra, ktoré sa dnes začalo v Primaciálnom paláci v Bratislave. Zástupcovia všetkých zúčastnených strán sa dohodli na zintenzívnení spolupráce, čím sa výrazne zväčšia šance presadzovať spoločné záujmy na bruselskej pôde.

10. jún 2015

Na otváracom koncerte jedenásteho ročníka medzinárodného festivalu Viva Musica! sa predstavia študenti a absolventi Konzervatória Bratislava, ktoré takto zároveň oslávi svoje 95. výročie založenia školy. Spoluorganizátorom festivalu je Bratislavský samosprávny kraj.