Blindfriendly Pondelok 22. 10. 2018 | Meniny má Sergej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

01. marec 2015

 Zabíjačka na školskom dvore už po štvrtýkrát prilákala na Strednú odbornú školu gastronómie a hotelových služieb na Farského ulici v Bratislave množstvo zvedavých návštevníkov. Škola je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

26. február 2015

 V aule Univerzity Komenského v Bratislave dnes slávnostne inaugurovali rektora univerzity Karola Mičietu a dekanov viacerých fakúlt. Na spoločnom verejnom zasadnutí Vedeckej rady a Akademického senátu UK, vedeckých rád a akademických senátov jej fakúlt sa zúčastnil predseda NR SR Peter Pellegrini, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, predstavitelia diplomatického zboru aj rektori slovenských a zahraničných vysokých škôl.

26. február 2015

 Bratislavské mestské časti aj hlavné mesto sa sťažujú na nedostatok financií na opravu ciest, hlavné mesto okrem toho ešte nemá schválený rozpočet na tento rok. Bratislavský župan Pavol Frešo vidí riešenie v reforme systému spravovania a údržby komunikácií. Povedal to počas dnešného župného štvrtka na výjazde v Lamači. Na potrebu nájsť fungujúci model financovania a opravovania ciest poukázal aj starosta Lamača Peter Šramko.

26. február 2015

 Bratislavský kraj pripravil vzdelávací seminár zameraný na oblasť podpory samostatnosti osôb so zdravotným postihnutím, ktorý mali možnosť viesť a zároveň sa prezentovať klienti, teda prijímatelia sociálnych služieb. BSK je prvý kraj, ktorý takýto seminár zorganizoval.

26. február 2015

„Nízke čerpanie ale ani slabá angažovanosť v získavaní eurofondov nemôžu byť dôvodom na odoberanie kompetencií krajov,“ uviedol predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo. Úvahy o tomto zámere, ktoré naznačil predseda vlády na včerajšom zasadnutí Vlády SR v Banskobystrickom kraji, označil predseda BSK za neuvážené.

25. február 2015

 Na čerpanie eurofondov v novom operačnom programe v období 2014-2020 budú pre mestá a obce na území Bratislavského kraja slúžiť sprostredkovateľské orgány - hlavné mesto a kraj, ktoré budú spolupracovať formou spoločného technického sekretariátu. Dohodli sa na tom primátori a starostovia obcí aj mestských častí v BSK na dnešnom rokovaní Partnerskej rady. Vyjadrili tým podporu tomu, aby sa pokračovalo v dlhodobej a úspešnej spolupráci župy a hlavného mesta pri implementovaní Integrovaného regionálneho programu.

24. február 2015

Takmer 40 študentov Strednej odbornej školy polygrafická v Bratislave, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, má možnosť získať skúsenosti a pozrieť si výrobné závody aj školiace priestory najväčšieho výrobcu polygrafickej techniky v Heidelbergu v Nemecku.

22. február 2015

 Priestor na obohatenie vzájomnej spolupráce Bratislavského a Stredočeského kraja vidia hlavní predstavitelia žúp najmä v oblasti kultúry. Zhodli sa na tom predseda BSK Pavol Frešo a hejtman SČK Miloš Petera na stretnutí v Kutnej Hore, ktorá je známa pre ťažbu striebra a je zapísaná do zoznamu UNESCO. Súčasťou návštevy bolo aj oficiálne otvorenie vernisáže Mariána Mudrocha, ktorého diela je možné vidieť v zrekonštruovanej Galérii Stredočeského kraja v Kutnej Hore, a krst publikácie práve o rekonštrukcii a histórii tejto galérie.

20. február 2015

 Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja chcú v priebehu najbližších dvoch mesiacoch rokovať aj s odbornou verejnosťou o postavení novej nemocnice v Bratislave, ktorú predstavilo Ministerstvo zdravotníctva SR. Na dnešnom Zastupiteľstve sa venovali aj dotáciám, cezhraničným spoluprácam a predaju majetku.

19. február 2015

 Malokarpatský región bude mať po troch rokoch svoju oblastnú organizáciu cestovného ruchu. Jej založenie dnes počas Župného štvrtku podporili starostovia obcí z oblasti Malých Karpát. Oblastná organizácia by mala byť založená v priebehu troch mesiacov a fungovať bude ako prirodzená súčasť Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.