Blindfriendly Štvrtok 15. 11. 2018 | Meniny má Leopold Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

04. február 2015

 Analyzovať a definovať najviac ohrozené územia povodňami v Malokarpatskej oblasti má Urbanisticko-krajinárska štúdia, ktorú si obstaral Bratislavský kraj. Jej súčasťou je aj návrh opatrení na zabránenie devastácie prírody a škôd, ktoré dokážu prívalové dažde napáchať.

02. február 2015

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo ponúka primátorovi hlavného mesta Ivovi Nesrovnalovi pokračovanie dlhodobej a úspešnej spolupráce pri implementovaní Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) aj pre nové programové obdobie 2014-2020.

30. január 2015

 Na podporu školskej a sociálnej infraštruktúry a revitalizáciu verejných plôch ide z eurofondov 16 mil. €. Umožňuje to Operačný program Bratislavský kraj (OPBK) v rámci Integrovaných stratégií rozvoja mestských oblastí (ISRMO).

29. január 2015

 Cesta medzi Rohožníkom a Malackami patrí medzi najvyťaženejšie v Bratislavskom kraji. Táto komunikácia III. triedy si vyžaduje komplexnú rekonštrukciu, na ktorú by mohol nadviazať aj obchvat Rohožníka. Predpokladané náklady sú 6 mil. €, ktoré plánuje Bratislavská župa vykryť z eurofondov prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu. Pre získanie stavebného povolenia je potrebné najskôr majetkovo-právne vysporiadať pozemky nie len pod cestou, ale aj v priamom zábere novej cesty v zmysle projektovej dokumentácie rekonštrukcie. O aktuálnom stave dnes v rámci župného štvrtka hovoril predseda BSK Pavol Frešo so starostom Rohožníka Petrom Švaralom a zástupcami cementárne Holcim priamo v obci.

29. január 2015

 V Bratislave sa dnes začal medzinárodný veľtrh ITF Slovakiatour, ktorý bude až do nedele ponúkať návštevníkom zaujímavé atrakcie na výlety či dovolenky. Svoj stánok má na veľtrhu aj Bratislavský kraj.

28. január 2015

Bratislavský kraj sa výborne odprezentoval na veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe vo Viedni, ktorý sa konal v polovici januára a patrí k najväčším podujatiam svojho druhu v Rakúsku. BSK nadviaže na úspešnú šnúru a ponúkne svoje turistické atrakcie, gastronomické špeciality a predstaví svoje špecifiká aj na 21. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave. Veľtrh odštartuje už tento štvrtok a potrvá do nedele. V rámci neho sa odprezentujú aj stredné odborné školy, ktoré sú v pôsobnosti BSK.

27. január 2015

Divadlo ASTORKA Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, bude prezentovať slovenské umenie aj v USA, konkrétne na Floride. Tím hercov odcestuje už túto sobotu, program vyvrcholí 7. februára krajanským večerom, na ktorom odohrajú aj časť inscenácie Na koho to slovo padne.

27. január 2015

Zamestnávatelia hodnotili stredné odborné školy, v Bratislavskom kraji sa na prvých štyroch priečkach umiestnili školy, ktoré sú v pôsobnosti BSK. Za dôležitú označili firmy pripravenosť absolventov pre prax, kvalitu ale aj iniciatívnosť školy. Vyplynulo to z unikátneho prieskumu realizovaného na vzorke 2 000 zamestnávateľov z celého Slovenska, ktorý si nechali vypracovať Úrad vlády a Štátny inštitút odborného vzdelávania.

27. január 2015

 Víkendové počasie opäť naštartovalo mechanizmy a pracovníkov spoločnosti RCB, ktorí zabezpečujú zjazdnosť ciest II. a III. triedy, teda ciest v správe Bratislavského kraja. Od soboty do dnešného rána bolo posypaných vyše 4400 km ciest a minulo sa viac ako 500 ton posypového materiálu.

26. január 2015

Rozhodnutie spustiť proces výstavby diaľničného obchvatu Bratislavy odvráti kolaps dopravy v Bratislave a okolí, na ktorý by doplatili nielen ľudia, ale veľké firmy v regiónoch, ktoré sú ťahúňmi našej ekonomiky. Bez vybudovania diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 bude ďalší hospodársky rast Slovenska výrazne limitovaný.