Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

12. jún 2015

Od piatkového popoludnia sa môžu návštevníci Pezinka pozerať na ruky zdatným keramikárom, Bratislavou budú znieť ľudovky a v Senci bude zahájené Senecké leto.

12. jún 2015

Milovníci cyklistiky si už túto sobotu zmerajú sily na Kaktus bike Bratislavskom MTB maratóne. Na treťom ročníku vytrvalostných pretekov horských bicyklov po Malých Karpatoch v oblasti Devínskej Kobyly čakajú na cyklistov tri trate – 70-ka s prevýšením 2300 metrov, 40-ka s prevýšením 1200 metrov a 22-ka s prevýšením 700 metrov. Podujatie je súčasťou Župného pohára 2015, ktorý sa koná pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša.

11. jún 2015

 Na území Bratislavského kraja je niekoľko environmentálnych záťaží. „Len na území hlavného mesta je niekoľko rizikových skládok toxického odpadu. Najakútnejšie sú skládky v Devínskej Novej Vsi a vo Vrakuni, ktoré predstavujú hrozbu znečistenia vodných zdrojov. Na ploche viac ako 4 ha je uložených 90 - tisíc kubických metrov odpadu,“ uviedol Peter Húska z Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na pôde „Diskusného fóra o vode 2015 – Toxické skládky.“ Fórum organizuje Inštitút pre rozvoj Bratislavského kraja (IRBK). Skládka sa nachádza lokalite Mlynského jazera.

11. jún 2015

 Krajiny Vyšehradskej štvorky a Rakúska chcú riešiť spoločné problémy, čeliť podobným výzvam, ale napríklad aj spoločne koordinovať projekty financované aj zo zdrojov Európskej únie. Primárne má ísť o projekty zlepšujúce infraštruktúru. Zhodli sa na tom zástupcovia zúčastnených strán počas dvojdňového Vyšehradského fóra, ktorý sa konal v bratislavskom Primaciálnom paláci. Organizátorom podujatia boli Bratislavský kraj a hlavné mesto Bratislava.

10. jún 2015

Cezhraničné dopravné projekty, ktoré zlepšia prepojenosť Bratislavy a celého Bratislavského kraja s ostatnými hlavnými mestami a metropolitnými regiónmi krajín Vyšehradskej štvorky a Rakúska boli jednou z hlavných tém dnešného politického samitu Vyšehradského fóra, ktoré sa dnes začalo v Primaciálnom paláci v Bratislave. Zástupcovia všetkých zúčastnených strán sa dohodli na zintenzívnení spolupráce, čím sa výrazne zväčšia šance presadzovať spoločné záujmy na bruselskej pôde.

10. jún 2015

Na otváracom koncerte jedenásteho ročníka medzinárodného festivalu Viva Musica! sa predstavia študenti a absolventi Konzervatória Bratislava, ktoré takto zároveň oslávi svoje 95. výročie založenia školy. Spoluorganizátorom festivalu je Bratislavský samosprávny kraj.

08. jún 2015

Most medzi Malinovom a Zálesím, ktorý je v havarijnom stave a má porušenú statiku, začnú v utorok komplexne rekonštruovať. Práce by mali trvať 16 týždňov. Náklady na rekonštrukciu mosta presiahnu pol milióna eur.

05. jún 2015

Prepájanie metropolitných regiónov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) a Rakúska, presadzovanie kľúčových dopravných projektov, spolupráca v oblasti európskych záležitostí či viacúrovňové riadenie a decentralizácia sú hlavnými témami Vyšehradského fóra, ktoré sa bude konať v Bratislave 9. a 10. júna. Stretnú sa tu zástupcovia hlavných miest a regiónov V4 a Rakúska. Organizátormi sú Bratislavský kraj a Hlavné mesto SR Bratislava.

04. jún 2015

Slovenská národná delegácia Európskeho Výboru regiónov sa na svojom včerajšom zasadnutí v Bruseli dohodla na uchádzaní sa o usporiadanie 7. summitu Výboru regiónov, ktorý by mal byť na jeseň budúceho roka. Jeho organizáciu na seba prevezme Bratislavský samosprávny kraj a Hlavné mesto SR Bratislava.

03. jún 2015

Bratislavský samosprávny kraj si Vás dovoľuje pozvať na 28. vzdelávací seminár pre zamestnancov pracujúcich v oblasti sociálnych služieb a sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a pre verejnosť na tému: