Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

03. jún 2015

 Medzinárodnú Eurovíznu súťaž mladých tanečníkov 2015 bude za Slovensko reprezentovať Valéria Stašková, žiačka Tanečného konzervatória Evy Jaczovej v hlavnom meste, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja. Valéria bude jedinou reprezentantkou za Slovensko. Súťaž sa bude konať od 13. júna do 19. júna 2015 v Plzni v Českej republike.

03. jún 2015

srdečne Vás v mene šenkvických vinárov pozývam na slávnostné otvorenie 4. ročníka podujatia Za vínom do Šenkvíc ako aj otvorenie novovybudovaného vinohradníckeho náučného chodníka. Budeme radi ak nám aj prestrihnutím pásky pomôžete otvoriť nový vinohradnícky náučný chodník.

02. jún 2015

Vzácnu kombináciu kriminálneho žánru, psychologického thrilleru a filozofickej eseje prináša inscenácia Obeť, ktorú napísal český dramatik, divadelník a filmový režisér David Jařab špeciálne pre Divadlo Aréna. Hra so skvelým hereckým obsadením bude mať premiéru už tento piatok.

01. jún 2015

Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja majú po prvom kole prijímacích skúšok. Do 172 tried prvých ročníkov je zatiaľ zapísaných 3 257 žiakov a viac ako poldruha tisícky miest je ešte voľných pre deviatakov v druhom kole prijímačiek. To bude v polovici júna.

01. jún 2015

 Žiaci Gymnázia Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, môžu využívať nové multifunkčné ihrisko. Dnes ho pri príležitosti Medzinárodného dňa detí uviedli do prevádzky zástupcovia BSK a školy. V popoludňajších hodinách bude ihrisko slúžiť aj pre verejnosť.

01. jún 2015

 Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý sa tento týždeň konal v Banskej Bystrici a v Bratislave, vyvrcholil slávnostným odovzdávaním cien 21 víťazným filmom. Partnerom podujatia bol aj Bratislavský samosprávny kraj. Jednému z ocenených odovzdala v piatok v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca cenu aj podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.

01. jún 2015

 Druhý ročník Leteckého dňa na športovom letisku v Dubovej prilákal takmer 8 000 návštevníkov. Letecký deň organizovalo občianske združenie Letecký klub Dubová v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a obcou Dubová.

29. máj 2015

Medzinárodný deň detí je príležitosťou aj pre divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, aby pripravili v dňoch 30. mája až 1. júna 2015 skvelý program. Tvorba Bratislavského bábkového divadla aj repertoár Divadla Ludus je zameraná na detského a mladého diváka.

29. máj 2015

 Vytvorenie kultúrno-spoločenského centra v seneckej synagóge, eko-centra v kaštieli v Čunove, komplexný rozvoj prírodného dedičstva v oblasti Malého Dunaja či rozvoj cykloturistiky a integrovanej dopravy sú projekty, na ktorých chce Bratislavský kraj spolupracovať s maďarskou župou Győr-Moson-Sopron v rámci cezhraničnej spolupráce SK-HU 2014-2020. Zhodli sa na tom predsedovia žúp Pavol Frešo a Zoltán Németh. Rokovania sa zúčastnili aj vicežupanka BSK Gabriella Németh a vicežupani GMS Ferenc Ivanics a Péter Pető.

29. máj 2015

Bratislavský kraj pokračuje v rekonštrukcii najviac poškodených úsekov ciest a mostov. Od pondelka je preto úplne uzavretý mostný objekt nad železničnou traťou Bratislava – Kúty v Malackách. Župa komplexne zrekonštruuje aj 5-kilometrový úsek cesty medzi Stupavou a Záhorskou Vsou. V rámci župného štvrtka boli zástupcovia BSK skontrolovať priebeh prác.