Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

28. máj 2015

 Osudy približne 1700 židovských väzňov petržalského koncentračného tábora z konca druhej svetovej vojny priblíži výstava Engerau – Zabudnutý príbeh Petržalky. Záujemcovia si ju môžu pozrieť v Židovskom komunitnom múzeu na Heydukovej ulici v Bratislave od piatka 29. mája do 11. októbra, okrem židovských sviatkov, každý piatok od 10:00 do 16:00 a v nedeľu od 10:00 do 16:00. Bratislavský kraj je od roku 2012 partnerom ŽKM.

27. máj 2015

V dňoch 9. a 10. júna sa v Bratislave strenú zástupcovia hlavných miest a regiónov Vyšehradskej štvorky a Rakúska. Organizátorom Vyšehradského fóra je Bratislavský kraj a Hlavné mesto SR Bratislava. Nosnou témou rokovaní bude spolupráca v oblasti európskych záležitostí a koordinácia v rámci rozhodovacích procesov EÚ.

26. máj 2015

 Fotosúťaž Život v Bratislavskom regióne na tému Chránime životné prostredie, ktorú organizoval Bratislavský samosprávny kraj spolu s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism už pozná svojich víťazov. Dvadsiatka obrázkov od dnes putuje s festivalom Ekotopfilm Envirofilm po Slovensku. Festival dnes v Banskej Bystrici slávnostne otvoril bratislavský župan Pavol Frešo.

24. máj 2015

 Športové letisko Dubová neďaleko Modry otvorí v sobotu 30. mája o 9:00 brány leteckým nadšencom a fanúšikom. Tešiť sa môžu na akrobatických pilotov a priletí aj vládny špeciál. Koná sa tu totiž už druhý ročník Leteckých dní. Pripravený je osemhodinový program, letové ukážky, vyhliadkové lety aj rôzne zaujímavé hry a súťaže pre deti.

24. máj 2015

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa v piatok zúčastnil výjazdového zasadnutia frakcie Európskej ľudovej strany (EĽS) ako člen Výboru regiónov v talianskom Miláne. Témou rozhovorov bolo aj prehlbovanie spolupráce slovenských regiónov s EÚ a ich úloha počas slovenského predsedníctva Rady EÚ v druhom polroku budúceho roka.

22. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj bude aj v predposledný májový víkend lákať domácich aj zahraničných turistov na svoje poklady. Do Sadu Janka Kráľa sa vrátia vojská Napoleona a južné svahy Malých Karpát otvoria svoje vínne pivnice.

21. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj predstavil projekt Modernizácie a obnovy Bratislavského kraja vo výške 42 mil. eur ako súčasť Akčného plánu a Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja. Projekt predstavili v priestoroch Polikliniky Karlova Ves, ktorá sa púšťa do rekonštrukcie už tento rok.

20. máj 2015

Mostný objekt nad železničnou traťou Bratislava – Kúty v Malackách, ktorý je v správe Bratislavského samosprávneho kraja, čaká druhá etapa rekonštrukcie. Od pondelka od 10:00 bude preto uzavretý, práce by mali byť ukončené do konca septembra. Vodiči budú môcť jazdiť po obchádzkových trasách, ktoré budú vyznačené prenosným dopravným značením

19. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied pripravili pre študentov župných škôl cyklus populárno-náučných prednášok z oblasti matematiky, fyziky a onkológie. Trojicu prednášok dnes zahájil v aule Gymnázia L. Nomoveského aj predseda SAV prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc. spolu s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom.

19. máj 2015

 BRATISLAVA - PODUNAJSKÉ BISKUPICE, VRAKUŇA – 19.5.2015 – Starostovia Podunajských Biskupíc, Vrakune, Dunajskej Lužnej, Miloslavova a Rovinky dnes spustili petíciu za urýchlené začatie výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Podporil ich v tom aj bratislavský župan Pavol Frešo. Dôvodom petície je kolabujúca tranzitná doprava smerujúca do Bratislavy z okolitých obcí.