Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

19. máj 2015

 Najlepším informatikom samospráv Slovenska za rok 2014 sa stal Jaroslav Ježek, ktorý reprezentuje Bratislavský kraj. Prvenstvo mu patrí aj za bratislavský región. Jaroslav Ježek tak obhájil víťazstvo z roku 2013. Porota hodnotí počas celého roka aktivitu, prácu s médiami, prípravu projektov či účasť na konferenciách.

18. máj 2015

 Skúsenosti s reformou verejnej správy, financovanie samosprávnych krajov, služby občanom, zdravotníctvo, vzdelávanie či regionálna spolupráca boli hlavnými témami dnešného stretnutia delegácie z Nairobi so zástupcami Bratislavského kraja. Nairobi je od roku 2013 jedným zo 47 samosprávnych krajov Kene.

15. máj 2015

 Dotácie na škôlky, na rekonštrukciu miestnych ciest ale aj na drobné občianske projekty ponúka Bratislavský kraj obciam a mestských častiam v regióne, aby tak vyriešili svoje najpálčivejšie problémy. Projekty dnes predstavil bratislavský župan Pavol Frešo starostom bratislavských mestských častí na Regionálnom združení MČ Bratislavy. Spolu pôjde o takmer milión eur.

14. máj 2015

 Obce v Bratislavskom kraji trápi nedostatok ambulantných lekárov. Aktuálne riešia spoločný problém obce Zohor, Plavecký Štvrtok a Láb, kde pediatrička odišla do dôchodku pre zdravotné problémy, a tak obyvatelia musia so svojimi deťmi dochádzať do Malaciek či Vysokej pri Morave k zastupujúcim lekárom. Bratislavský župan Pavol Frešo riešil dnes v rámci župného štvrtka tento problém priamo v Zohore so starostami dotknutých obcí a krajskými poslancami za malacký okres. Potenciálnym problémom do budúcna je odchod lekárov do dôchodku, ktorých nebude mať kto nahradiť.

13. máj 2015

 Dvere múzeí a galérií ostanú v sobotu otvorené pre návštevníkov do neskorých večerných a nočných hodín, aby im umožnili prehliadku expozícií. Je to už tradičné medzinárodné podujatie, do ktorého sa zapoja aj múzeá v bratislavskom regióne.

13. máj 2015

 Bratislavský samosprávny kraj dlhodobo upozorňoval na nešťastné a nejednoznačné znenie novelizovaného zákona 577/2004, ktorý zrušil možnosť vyberania viacerých poplatkov od pacientov lekármi. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti si však našli spôsob, ako tieto poplatky vyberať a nejednoznačnosť zákona im to len uľahčuje.

12. máj 2015

 Už len do piatka môžu nadšení fotografi posielať fotografie, ktorými chcú poukázať na ochranu životného prostredia alebo vyzdvihnúť krásy svojho regiónu. Fotografie budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

11. máj 2015

 Štyridsaťdva regiónov Európskej únie prezentovalo v Bruseli počas uplynulého víkendu svoju rozmanitosť a príťažlivosť, medzi nimi aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý reprezentoval Slovensko ako jediný zástupca. V priestoroch Európskeho výboru regiónov sa konalo tradičné podujatie Open doors - Deň otvorených dverí európskych inštitúcií, ktoré patrí k obľúbeným podujatiam obyvateľov ale aj návštevníkov Bruselu.

09. máj 2015

 V týchto dňoch si pripomíname 70. výročie ukončenia druhej svetovej vojny a víťazstva nad fašizmom. Pri tejto príležitosti sa pri pamätníku na Slavíne v Bratislave konal spomienkový a pietny akt spojený s kladením vencov. Na pietnom akte sa pred pamätníkom poklonili predseda NR SR Peter Pellegrini, ministri, zástupcovia diplomatických zborov v SR, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, vojnoví veteráni a ďalší.

07. máj 2015

 Pri príležitosti 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny si dnes bratislavský župan Pavol Frešo a starostovia niektorých obcí uctili obete vojny položením kytíc k pamätníkom. V rámci župného štvrtka navštívili Lamač, Zohor, Malacky, Pezinok, Šenkvice, Senec a Tomášov.