Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

09. apríl 2015

Bratislavský samosprávny kraj, ako jediný kraj, ktorý aktívne pracuje na skvalitňovaní služieb pre ženy zažívajúce domáce násilie, v stredu 8. apríla odovzdal objekt Bezpečného ženského domu vysúťaženému zhotoviteľovi . V druhej polovici roka tak BSK otvorí Bezpečný ženský dom, v ktorom ženy nájdu bezpečie, pomoc a profesionalitu. Bezpečný ženský dom v Bratislave bude poskytovať dočasné útočisko nielen matkám s deťmi, ale aj samotným ženám, ktorým sa podarí ujsť od násilného partnera.

07. apríl 2015

 Krajské kolo Dejepisnej súťaže študentov gymnázií sa začne už zajtra dopoludnia v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja. Bratislavský región budú zastupovať študenti jedenástich gymnázií. Trojčlenné tímy študentov budú odpovedať na otázky dovedna v 22 krajoch Českej a Slovenskej republiky.

07. apríl 2015

 Do tretieho ročníka fotosúťaže, ktorá je zameraná na ochranu životného prostredia, sa prihlásilo za prvý týždeň už viac ako 30 súťažných fotografií. Cieľom je predstaviť zaujímavé miesta v kraji z hľadiska ochrany, no najmä poukázať na znečistené alebo zanedbané miesta, ktoré si zaslúžia obnovu. Súťaž trvá do 15. mája. Víťazné fotografie budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm.

04. apríl 2015

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes spolu s prezidentom SR Andrejom Kiskom a bratislavským primátorom Ivom Nesrovnalom vzdali úctu všetkým vojakom, ktorí padli v bojoch o oslobodenie hlavného mesta, položením vencov na bratislavskom Pamätníku na Slavíne.

01. apríl 2015

 Bratislavský samosprávny kraj zaznamenal viacero prípadov neoprávneného výberu drahých liekov na falošné recepty. Na túto skutočnosť doplácajú najviac pacienti, ku ktorým sa ich lieky pre nedostatok nemusia dostať. Nič z toho by sa však nemuselo stať, keby recepty boli opatrené ochrannými prvkami, ktoré by sťažili či úplne znemožnili falšovanie a kopírovanie receptov. Preto dnes predseda BSK požiadal Ministerstvo zdravotníctva SR o zavedenie ochranných prvkov na Lekárske predpisy.

31. marec 2015

 Ochrana životného prostredia je ústrednou témou už 3. ročníka fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne, ktorú pripravila Bratislavská župa v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Súťaž sa začína zajtra, teda 1. apríla a potrvá do 15. mája. Fotografie budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm.

31. marec 2015

 Zoznam liekov predpísaných na falošné recepty sa rozrástol o ďalšie dva typy liekov za stovky eur. Ako na dnešnej tlačovej konferencií informovali zástupcovia Bratislavského kraja, prvý podnet nahlásila už aj lekáreň z Prešovského kraja. Celkovo ide o päť drahých liekov a siedmich lekárov, ktorých mená sú použité na falošných receptoch. BSK preto žiada o sprísnenie ochranných prvkov na receptoch, ktoré sú v súčasnosti ľahko zneužiteľné.

30. marec 2015

 V bratislavskej mestskej časti Rača obnovili za eurofondy tri škôlky, základnú školu, vybudovali denný stacionár a revitalizujú aj námestie. Projekty v celkovej hodnote za takmer 2,160 milióna € sú realizované v rámci Operačného programu Bratislavský kraj v rámci Integrovaných stratégií rozvoja mestských oblastí (ISRMO). Počas župného štvrtka boli projekty skontrolovať zástupcovia BSK aj Rače.

29. marec 2015

 Vyše 10 000 bežcov sa postavilo na štart uz 10. ročníka ČSOB Bratislava Marathon, ktorý sa konal tento víkend.

27. marec 2015

 Predstavitelia Bratislavského samosprávneho kraja na dnešnej tlačovej konferencii upozornili na podozrivé výbery drahých liekov za desaťtisíce eur. Falošné recepty na onkologické lieky sa v bratislavských lekárňach objavili v uplynulých dňoch. Župa preto vyzýva na systémové riešenia, ale aj na opatrnosť pacientov a samotných lekární, ktorým tak vzniká strata.