Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

19. marec 2015

 Most medzi Malinovom a Zálesím, ktorý slúži od sedemdesiatych rokov, je v havarijnom stave, má porušenú statiku a nespĺňa požiadavky na bezpečné užívanie. Okresný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Senci a Okresné riaditeľstvo PZ Oddelenia dopravného inšpektorátu preto vydali 24. februára povolenie na uzavretie cesty v mieste mosta. V súčasnosti beží súťaž na výber zhotoviteľa.

18. marec 2015

 Zákon o poplatkoch, ktorý začne platiť od apríla, vnáša podľa predstaviteľov Bratislavského kraja do systému chaos, nie je jednoznačný a najmä nereguluje výšku poplatkov, ako to žiadal BSK v pripomienkovom konaní. Župa bude žiadať ministerstvo zdravotníctva o usmernenie a zároveň upozorňuje na to, že problémy nastanú už pri prvej sťažnosti pacienta.

17. marec 2015

 Písomné maturity absolvuje tento týždeň 3662 žiakov stredných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja. Ústne maturity ich čakajú od 18. mája do 5. júna.

13. marec 2015

 Bratislavské bábkové divadlo a aj Divadlo Ludus, ktoré sa zameriavajú na mladé publikum, si práve na tento víkend pripravili premiéry svojich nových hier. Bratislavské bábkové divadlo už dnes odpremiéruje hru pre deti od troch rokov, Prstom na mape a Divadlo Ludus v nedeľu podvečer predstaví svoje naštudovanie Malého princa. Obe divadlá sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

11. marec 2015

 Bratislavská župa sa dlhodobo venuje problematike pomoci ženám a deťom, na ktorých je páchané násilie. Vytvoril sociálne programy a pripravuje zriadenie Bezpečného ženského domu, ktorý bude slúžiť vyslovene tejto cieľovej skupine. V súčasnosti beží verejné obstarávanie, fungovať by mal od septembra.

10. marec 2015

 Štvrtý ročník súťaže Vráťme knihy do škôl dosiahol celoslovenský rozmer a zaznamenal rekordný počet príspevkov, takmer 22-tisíc. Víťazov jednotlivých kategórii aj najaktívnejšie školy dnes v aule Gymnázia Ladislava Novomeského ocenili podpredsedníčka Bratislavského kraja Alžbeta Ožvaldová a riaditeľ odboru školstva BSK Roman Csabay. Ocenení vyhrali čítačky, knihy ale aj výlet do Bruselu pre celú triedu.

10. marec 2015

 Tibetskou vlajkou vyvesenou pred Úradom Bratislavského kraja na Sabinovskej ulici v Bratislave vyjadruje župa aj v tomto roku solidaritu a podporu Tibeťanom v boji za ľudské práva. Pripája sa tak k celosvetovej kampani "Zástava pre Tibet", ktorej cieľom je upozorniť na porušovanie ľudských práv v tejto krajine.

05. marec 2015

Skoro 22 tisíc príspevkov prišlo do uzávierky súťaže Vráťme knihy do škôl. Je to 8-násobne viac ako v minulom roku. Ceny víťazom odovzdajú už budúci utorok.

04. marec 2015

 Cyklomost slobody poškodili neznámi páchatelia a na základe upozornenia Devínskonovovešťanského starostu Milana Jambora Bratislavský samosprávny kraj začal s odhadom výšky škody a následne bude zvažovať podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa.

03. marec 2015

 Lamačské klzisko ponúka všetkým držiteľom Rodinného pasu prázdninové korčuľovanie zadarmo. Po prázdninách budú môcť až do konca októbra korčuľovať za polovicu.