Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

22. február 2015

 Priestor na obohatenie vzájomnej spolupráce Bratislavského a Stredočeského kraja vidia hlavní predstavitelia žúp najmä v oblasti kultúry. Zhodli sa na tom predseda BSK Pavol Frešo a hejtman SČK Miloš Petera na stretnutí v Kutnej Hore, ktorá je známa pre ťažbu striebra a je zapísaná do zoznamu UNESCO. Súčasťou návštevy bolo aj oficiálne otvorenie vernisáže Mariána Mudrocha, ktorého diela je možné vidieť v zrekonštruovanej Galérii Stredočeského kraja v Kutnej Hore, a krst publikácie práve o rekonštrukcii a histórii tejto galérie.

20. február 2015

 Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja chcú v priebehu najbližších dvoch mesiacoch rokovať aj s odbornou verejnosťou o postavení novej nemocnice v Bratislave, ktorú predstavilo Ministerstvo zdravotníctva SR. Na dnešnom Zastupiteľstve sa venovali aj dotáciám, cezhraničným spoluprácam a predaju majetku.

19. február 2015

 Malokarpatský región bude mať po troch rokoch svoju oblastnú organizáciu cestovného ruchu. Jej založenie dnes počas Župného štvrtku podporili starostovia obcí z oblasti Malých Karpát. Oblastná organizácia by mala byť založená v priebehu troch mesiacov a fungovať bude ako prirodzená súčasť Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

18. február 2015

 Lávkami pre peších a cyklistov chystá Bratislavský samosprávny kraj spojiť slovenské obce na Záhorí s Rakúskom. Zámer spájania vítajú starostovia všetkých obcí na našej strane Moravy a podporujú všetci starostovia západných mestských častí Bratislavy.

16. február 2015

 Začiatkom júna sa v Bratislave stretnú zástupcovia metropolitných regiónov a samotných metropol okolitých štátov. Aj tie sa vo vzťahu k Bruselu stretávajú s podobnými problémami ako bratislavská župa.

15. február 2015

 Bratislavský kraj aj v tomto roku podporuje kultúru a umenie. Jedným z projektov je aj výstava obrazov výtvarníčky Kataríny Beňovej, Mandaly, ktorej vernisáž bude dnes o 18:00 v Galérii SPP v Bratislave. Záujemcovia si vystavené diela môžu pozrieť do konca marca, následne budú reinštalované vo vstupnej hale Úradu BSK.

13. február 2015

 Bratislavský kraj naštartoval spoluprácu s Autonómnou oblasťou Vojvodina v oblasti školstva. Fungovať by mala formou výmenných pobytov študentov, ale aj zapájaním škôl pôsobiacich na území BSK do medzinárodného projektu Festival pamäte.

12. február 2015

 Študenti stredných odborných škôl z celého Slovenska dnes súťažia v príprave espressa a kávových nápojov. Deviaty ročník súťaže Coffee Cup organizuje Hotelová akadémia Mikovíniho v Bratislave, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, v spolupráci so Školou baristu.

12. február 2015

Bratislavský samosprávny kraj má svoje stále zastúpenie v Bruseli od septembra 2002 a aj vďaka Kancelárii BSK na pôde Európskej únie je BSK jedným z najlepších čerpateľov prostriedkov z Európskej únie.

11. február 2015

 Stredná odborná škola polygrafická na Račianskej ulici v Bratislave, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, otvorí dnes dvere všetkým deviatakom a ich rodičom. Zároveň pripravila súťaž o najkrajšieho maskota základnej školy, za ktorý môžu autori grafického návrhu maskota školy a záujemcovia o štúdium získať body k prijímačkam. Návrhy môžu deviataci posielať do konca marca.