Blindfriendly Štvrtok 15. 11. 2018 | Meniny má Leopold Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

07. september 2014

 Bratislavský župan Pavol Frešo dnes počas župného štvrtka odštartoval kontrolu 76 podporených projektov na materských školách v celom kraji. Nové bezpečnostné prvky, letná učebňa alebo krytá terasa na výučbu motoriky a herňa. To sú prvé realizované projekty v pezinských škôlkach v uplynulých mesiacoch. Dotácie v sume spolu 15 tisíc eur získali škôlky na Svätoplukovej, Za hradbami a gen. Pekníka v projekte Naša škôlka – náš kraj, ktorý realizuje BSK už druhý rok.

07. september 2014

 Bratislavský župan Pavol Frešo dnes navštívil ďalšie škôlky v Čunove a Rusovciach, na ktoré Bratislavský samosprávny kraj poskytol dotáciu v rámci projektu Naša škôlka - Náš kraj. Vďaka dotácií sa podarilo navýšiť kapacitu škôlok, v Čunove o 10 a v Rusovciach o 23 miest. Materská škola na Hraničiarskej ulici v Čunove získala dotáciu 5-tisíc eur a škôlka na Vývojovej ulici v Rusovciach 8-tisíc eur.

06. september 2014

 Bratislavská mestská časť Čunovo má nové centrum, ktoré dnes slávnostne uviedli do užívania. Viac ako štvrťmilióna eur na to získala mestská časť z eurofondov cez Operačný program Bratislavský kraj.

06. september 2014

 Príprava nového školského roka, legislatívne novinky, kvalita výchovno-vzdelávacieho proces či viac peňazí z eurofondov pre školy v Bratislavskom kraji. To boli témy, o ktorých hovorili riaditelia škôl a školských zariadení, ktoré sú v pôsobnosti BSK, na pracovnej porade v Strednej odbornej škole na Ivanskej ceste v Bratislave. Porady sa zúčastnili aj minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Pellegrini a už tradične župan Pavol Frešo.

05. september 2014

Prvý septembrový víkend sa koná VI. ročník podujatia Slávnosť hliny – Keramická Modra 2014. Podujatie je súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Organizátormi podujatia je SNM-Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre, Modranská Beseda a Mesto Modra.

05. september 2014

V bratislavskom regióne sa tento víkend bude športovať, hodovať, oslavovať, variť guláš aj koštovať víno.

05. september 2014

Vrcholové všestranné skúšky stavačov v Slovenskej republike sa už počas tohto víkendu uskutočnia na území Bratislavského samosprávneho kraja.

03. september 2014

 Spotrebiteľské vzdelávanie pre učiteľov stredných škôl je pilotný projekt Ministerstva hospodárstva SR a Bratislavského samosprávneho kraja, ktorým chcú priniesť najnovšie legislatívne zmeny týkajúce sa ochrany spotrebiteľa aj do vyučovacieho procesu. Vzdelávacie semináre sú určené stredoškolským učiteľom škôl, ktoré sú v pôsobnosti župy.

02. september 2014

 Zvýšiť atraktivitu stredného odborného vzdelávania, pripraviť študentov na pracovný trh a garantovať absolventom pracovné miesto. To všetko je súčasťou pilotného projektu duálneho vzdelávania, ktorý realizuje Bratislavská župa na Strednej odbornej škole obchodu a služieb Samuela Jurkoviča v Bratislave v spolupráci so spoločnosťou Lidl Slovenská republika. Projekt dnes v rámci oficiálneho otvorenia školského roka predstavili bratislavský župan Pavol Frešo, parlamentný poslanec a člen Výboru NR SR pre sociálne veci Ľudovít Kaník, riaditeľka školy Tatiana Mókosová a konateľ spoločnosti Vladimír Tomko.

28. august 2014

V prvý deň školského vyučovania, v utorok 2. septembra bude v Bratislavskom kraji posilnená prímestská doprava. Posilové spoje budú častejšie premávať medzi 10:00 a 12:10.