Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

16. december 2014

 Bratislavský kraj chce rozvíjať spoluprácu s vysokými školami a zároveň rozširovať praktické skúseností študentov. O alternatívnych formách spolupráce medzi verejným sektorom a akademickou obcou ako aj o uplatnení absolventov na trhu práce hovorili zástupcovia kraja a vybraných škôl v polovici decembra na Úrade BSK.

16. december 2014

 Zvýšiť povedomie miest a obcí o možnostiach čerpania eurofondov aj v ďalšom programovom období 2014-2020 bolo cieľom Lokálneho podujatia Open Days 2014, ktoré sa konalo v pondelok na pôde Úradu Bratislavského kraja. Akcia sa konala v rámci Európskeho týždňa regiónov a miest. Podujatia sa zúčastnilo približne 80 hostí, medzi ktorými boli predovšetkým starostovia, poslanci Zastupiteľstva BSK a ďalší aktéri pôsobiaci v oblasti regionálneho rozvoja.

14. december 2014

 Poslanci Bratislavského kraja schválili na piatkovom rokovaní zastupiteľstva rozpočet na rok 2015. V dôsledku zmeny zákona o dani z motorových vozidiel však župa príde v najbližších troch rokoch o minimálne 17,2 mil. € a každý ďalší rok o minimálne 10 mil. €. Výnos z dane z motorových vozidiel bude po novom príjmom štátneho rozpočtu.

14. december 2014

 Kapustnica, šošovicová polievka, halászlé, vyprážaná ryba, majonézový šalát ale aj fazulačka či pupáky sú v mnohých rodinách súčasťou vianočnej večere. Naši predkovia však stolovali až pri dvanástich chodoch. Viac o štedrovečernej večeri v Prešporku prezradila etnologička Katarína Nádaská.

12. december 2014

Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, odpremiéruje v piatok 12.12.2014 hru Zabijak Joe, ktorá je debutom jedného z najvýznamnejších súčasných amerických dramatikov Tracyho Lettsa V roku 2011 nakrútil William Friedkin, výrazná osobnosť americkej kinematografie, podľa tejto hry rovnomenný film s Matthewom McConagheym v hlavnej úlohe.

12. december 2014

 Na dnešnom pracovnom zasadnutí zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa do programu, okrem pracovnej časti, dostali aj príhovory poslancov zastupiteľstva, z ktorých sa po 15. novembri, teda po komunálnych voľbách, stali starostovia či primátori. Plán spolupráce župy a mesta Bratislavy predstavil aj novozvolený primátor Bratislavy a zároveň poslanec zastupiteľstva BSK Ivo Nesrovnal, ktorému sa za dlhoročnú spoluprácu v župnom zastupiteľstve poďakoval aj predseda BSK Pavol Frešo.

11. december 2014

 Župan Pavol Frešo po slávnostnej časti ustanovujúceho zasadnutia bratislavského mestského zastupiteľstva vyjadril obavy z okliešťovania samospráv, ktoré sa začali prezidentovým podpisom pod Zákonom o dani z motorových vozidiel, ktorý pripraví Bratislavský samosprávny kraj v najbližších rokoch o viac ako 10 miliónov eur.

10. december 2014

 Od utorka 9. decembra môžu obyvatelia Záhoria opäť využiť v prípade potreby ústavnú pohotovostnú službu v Nemocnici Malacky nepretržite, 24 hodín denne.

10. december 2014

 Bratislavský kraj ocenil poskytovateľov, prijímateľov aj zamestnancov sociálnych služieb v zariadeniach v pôsobnosti BSK. Hodnotili sa najmä činy, ktorými laureáti prispeli a prispievajú k skvalitňovaniu sociálnych služieb a aj života samotných ľudí so zdravotným postihnutím. Ocenenia im odovzdala vicežupanka Gabriella Németh v utorok 9. decembra v divadle Astorka Korzo 90.

09. december 2014

 Piaty ročník súťaže Ocenenie za príkladnú obnovu objektov tradičnej architektúry v bratislavskom regióne bude vyhodnotený už tento piatok vo Svätom Jure. O víťazoch Ocenenia za príkladnú obnovu 2014 je už rozhodnuté.