Blindfriendly Piatok 19. 10. 2018 | Meniny má Kristián Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

16. jún 2014

Každý rok udeľuje Bratislavská župa Výročnú cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK tým, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj regiónu, zvýšenie kvality života jeho občanov alebo ho úspešne reprezentujú. Laureátov ceny možno navrhnúť do konca augusta. Prihlasovací formulár a bližšie informácie sú na stránke www.bratislavskykraj.sk v sekcii Ocenenia BSK.

13. jún 2014

 Od 1. mája majú obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja možnosť bezplatne sa zaregistrovať do projektu Family Net a využívať tak zľavy Rodinného pasu aj v susedných regiónoch.

12. jún 2014

Už tento víkend ožije Pezinok tradičnými remeslami. V rámci medzinárodného podujatia Keramické trhy sa predstaví vyše 150 keramikárov zo šiestich krajín Európy, zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Bulharska a Slovinska. Na južnej strane Slnečných jazier zas odštartujú letnú sezónu známym podujatím Senecké leto.

11. jún 2014

 Už v nedeľu 15. júna ocenia v Divadle Malá scéna STU v Bratislave dobrých otcov. Nad podujatím Víkend ku Dňu otcov kampane „Slovensko potrebuje dobrých otcov“ prevzal záštitu predseda BSK Pavol Frešo.

11. jún 2014

V. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční dňa 20. júna 2014 (piatok) o 9.00 hod. v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave.

10. jún 2014

Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska v Modre, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, vychováva odborníkov už 130 rokov. Patrí k najstarším odborným školám na území župy a je jedinečnou na celom Slovensku. Dnes si jej výročie a výnimočnosť pripomenuli aj za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu Dušana Čaploviča a bratislavského župana Pavla Freša.

09. jún 2014

Bratislavská župa sa snaží pritiahnuť študentov na svoje stredné odborné školy cez atraktívne učebné odbory. Okrem toho vytvára centrá odborného vzdelávania a prípravy, poskytuje rekvalifikačné kurzy a pomáha školám pri ich prezentovaní sa a študentom pri výbere školy. Jednou z najstarších odborných škôl v BSK je SOŠ vinársko-ovocinárska v Modre, ktorá vychováva odborníkov už 130 rokov.

09. jún 2014

 Záujem o poctivé a tradičné produkty od slovenských výrobcov každoročne rastie, potvrdila to návštevnosť na druhom ročníku podujatia Farm Fest, ktoré sa konalo počas víkendu v bratislavskom Sade Janka Kráľa. Na podujatie, ktoré zorganizovali Bratislavský kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, prišlo viac ako 12-tisíc ľudí.

06. jún 2014

 Podporiť kúpu slovenských výrobkov ako aj tradičnú ľudovú tvorbu a ľudové remeslá má podujatie Farm Fest, ktoré bude v bratislavskom Sade Janka Kráľa už tento víkend. Návštevníci si budú môcť kúpiť a tiež ochutnať poctivé a tradičné produkty od slovenských výrobcov. K dispozícii bude 43 stánkov a jeden prednáškový stan, v ktorom sa dozvedia viac o príprave zdravých jedál, ale aj o výrobe medu či kávy.

05. jún 2014

V sobotu siedmeho júna vyžrebujú škriatkovia výhercov hlavných cien hry Objavuj poklady Bratislavského regiónu. Stane sa tak v Sade Janka Kráľa počas Farm Festu.