Blindfriendly Streda 23. 1. 2019 | Meniny má Miloš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

06. september 2014

 Príprava nového školského roka, legislatívne novinky, kvalita výchovno-vzdelávacieho proces či viac peňazí z eurofondov pre školy v Bratislavskom kraji. To boli témy, o ktorých hovorili riaditelia škôl a školských zariadení, ktoré sú v pôsobnosti BSK, na pracovnej porade v Strednej odbornej škole na Ivanskej ceste v Bratislave. Porady sa zúčastnili aj minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Pellegrini a už tradične župan Pavol Frešo.

05. september 2014

Prvý septembrový víkend sa koná VI. ročník podujatia Slávnosť hliny – Keramická Modra 2014. Podujatie je súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Organizátormi podujatia je SNM-Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre, Modranská Beseda a Mesto Modra.

05. september 2014

V bratislavskom regióne sa tento víkend bude športovať, hodovať, oslavovať, variť guláš aj koštovať víno.

05. september 2014

Vrcholové všestranné skúšky stavačov v Slovenskej republike sa už počas tohto víkendu uskutočnia na území Bratislavského samosprávneho kraja.

03. september 2014

 Spotrebiteľské vzdelávanie pre učiteľov stredných škôl je pilotný projekt Ministerstva hospodárstva SR a Bratislavského samosprávneho kraja, ktorým chcú priniesť najnovšie legislatívne zmeny týkajúce sa ochrany spotrebiteľa aj do vyučovacieho procesu. Vzdelávacie semináre sú určené stredoškolským učiteľom škôl, ktoré sú v pôsobnosti župy.

02. september 2014

 Zvýšiť atraktivitu stredného odborného vzdelávania, pripraviť študentov na pracovný trh a garantovať absolventom pracovné miesto. To všetko je súčasťou pilotného projektu duálneho vzdelávania, ktorý realizuje Bratislavská župa na Strednej odbornej škole obchodu a služieb Samuela Jurkoviča v Bratislave v spolupráci so spoločnosťou Lidl Slovenská republika. Projekt dnes v rámci oficiálneho otvorenia školského roka predstavili bratislavský župan Pavol Frešo, parlamentný poslanec a člen Výboru NR SR pre sociálne veci Ľudovít Kaník, riaditeľka školy Tatiana Mókosová a konateľ spoločnosti Vladimír Tomko.

28. august 2014

V prvý deň školského vyučovania, v utorok 2. septembra bude v Bratislavskom kraji posilnená prímestská doprava. Posilové spoje budú častejšie premávať medzi 10:00 a 12:10.

27. august 2014

 Dvanásty ročník Detskej univerzity Komenského úspešne absolvovalo 258 žiakov vo veku od 9 do 14 rokov. Dnes sa v historickej aule Univerzity Komenského na Bratislavskom Šafárikovom námestí konala slávnostná promócia, na ktorej si študenti prevzali diplomy. Promócie sa zúčastnili minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Pellegrini, predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo, riaditeľ Divadla Aréna a Detskej univerzity Juraj Kukura a ďalší.

27. august 2014

Interpretácie historických faktov o SNP sa rôznia do takej miery, že je v týchto dňoch veľmi dôležité pripomínať si význam slova sloboda. V predvečer 70. výročia Slovenského národného povstania uvedie Divadlo Aréna premiéru inscenácie Povstanie, pod ktorou sú scenáristicky podpísaní siedmi autori. Slovenské národné povstanie je téma, ktorá rezonuje. Podľa bratislavského župana Pavla Freša je veľmi dôležité, aby sme boli na toto obdobie hrdí, pretože národ povstal a bojoval za slobodu a demokraciu.

25. august 2014

 Už šiesty ročník koncertu Pocta slobode – Tribute of freedom, ktorý pritiahol v piatok na Hrad Devín viac ako tisícku návštevníkov, bol venovaný 25. výročiu pádu železnej opony a 70. výročiu Slovenského národného povstania.