Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

27. október 2014

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou vo výskyte Eboly s možným zavlečením na územie Slovenskej republiky sa uskutočnilo stretnutie zástupcov útvaru lekára samosprávneho kraja a pracovníkov RÚVZ.

26. október 2014

 Bratislavský kraj prostredníctvom svojho sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program bratislavský kraj (SORO pre OPBK) už sedem rokov úspešne pomáha primátorom a starostom pri implementácií europrojektov financovaných z OPBK. Pokračovať v tom chce aj v programovom období 2014-2020. Jednohlasnú podporu tomu vyjadrili aj krajskí poslanci na piatkovom zasadaní zastupiteľstva.

24. október 2014

Poslanci Bratislavského kraja, zo všetkých okresov regiónu, schválili dofinancovanie ústavnej pohotovostnej služby v Nemocnici s poliklinikou v Malackách. O dotáciu vo výške 580 879 eur žiadalo mesto Malacky, ktoré je pripravené spolupodieľať sa vlastnými finančnými prostriedkami na výške dotácie za zachovanie pohotovosti. Za zachovanie ÚPS vznikla aj petícia, pod ktorú sa podpísalo vyše 8200 ľudí.

22. október 2014

Návrh novely zákona o dani z motorového vozidla búra princíp samosprávnosti a berie praktický dosah na jedinú daň, o ktorej môžu rozhodovať župy. Vyhlásil to predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo na dnešnom brífingu. Ako ďalej uviedol, župy prichádzajú o vlastný príjem a ostávajú odkázané na vládu samotnú. Podporu mu svojou účasťou vyjadrili aj všetci vicežupani - Martin Zaťovič, Gabriella Németh, Igor Bendík, Alžbeta Ožvaldová a Martin Berta ako aj viacerí krajskí poslanci. O tejto novele dnes rokuje parlament.

21. október 2014

 V poradí už druhý domáci zápas futbalistov ŠK Slovan Bratislava v Európskej lige uvidí ďalších 50 školákov. Zápas odohrajú belasí vo štvrtok na Pasienkoch proti Sparte Praha. Toto československé derby si naživo vychutnajú žiaci zo základnej školy na Pankúchovej v Petržalke a zo Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre. Je to vďaka projektu „Zaži európsku ligu so Slovanom“, ktorý pripravili Bratislavský kraj v spolupráci s ŠK Slovan Bratislava.

20. október 2014

Zimná údržba ciest sa začína spravidla 15. novembra a končí sa 15. marca. Bratislavský kraj už pripravuje sypače a mechanizmy na zimnú údržbu a v skladoch má takmer 1300 ton posypového materiálu. Ten bude dopĺňať podľa potreby. V pohotovosti bude 36 strojov a 41 pracovníkov.

19. október 2014

 Viac ako 400 cyklistov dnes prešlo po novootvorenej cyklotrase JURAVA, ktorá spája Svätý Jur, Raču a Vajnory. Cyklotrasa je súčasťou systému cyklomagistrály, ktorá prepája obce a mestá v malokarpatskej oblasti. Financovaná bola v rámci Operačného programu Bratislavský kraj a výška nenávratného finančného príspevku predstavuje cca 614-tisíc €. Slávnostné otvorenie a posvätenie cyklotrasy sa konalo pri Pustom kostolíku v Svätom Jure.

19. október 2014

 Slovenskí a rakúski záchranári nacvičovali pri Stupave neďaleko štátnej hranice záchrannú akciu pri zrážke autobusu s vlakom, kde bolo 70 zranených. Cvičenie malo poukázať na dôležitosť užšej spolupráce záchranných zložiek v pohraničí Rakúska a Slovenska. Akcie sa zúčastnili predseda Krajinskej vlády Burgenlandu Hans Niessl, podpredsedovia Bratislavského kraja Gabriella Németh a Martin Zaťovič, prezident pobočky Rakúskeho Červeného kríža v Burgenlande Bruno Wögerer a riaditeľ Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Igor Brizlák.

18. október 2014

 Nové preliezky, multifunkčné ihrisko, fitnes zóna, fontána, chodníky ale aj zeleň sú súčasťou nového voľno-časového areálu v bratislavskom Lamači, ktorý vybudovali v rámci Operačného programu Bratislavský kraj. Súčasťou sú aj bezbariérové prístupy. Areál dnes slávnostne otvorili vicežupan Martin Zaťovič, primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik a starosta mestskej časti Peter Šramko.