Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

08. október 2014

 Úrad BSK organizoval 8. októbra seminár pre obce a mestá, ktoré realizujú projekty podporené z Operačného programu Bratislavský kraj (OPBK). Cieľom seminára bolo informovať starostov a primátorov bratislavského kraja a projektových manažérov o najčastejších chybách pri implementácií projektov podporených z eurofondov.

08. október 2014

 Inventúra dopravných projektov, ktoré by mali byť financované z eurofondov. To sú prvé kroky nového komisára Európskej komisie pre dopravu Maroša Šefčoviča. Zároveň chce v novembri iniciovať stretnutie so všetkými aktérmi, ktorí sa podieľajú na príprave stratégie projektov dopravnej infraštruktúry do roku 2020. Povedal to na stretnutí s predsedom Bratislavského kraja Pavlom Frešom.

07. október 2014

Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, organizuje už desiaty, jubilejný, ročník Festivalu Astorka. Aj tento rok predstavia komorné inscenácie zahraničných súborov z Čiech, Maďarska, Poľska.

06. október 2014

 Päťdesiate výročie svojho vzniku si v tomto roku pripomínajú dve stredné školy, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavského kraja. Stredná odborná škola obchodu a služieb Samuela Jurkoviča na Sklenárovej v hlavnom meste vychovala za toto obdobie už takmer 20-tisíc absolventov, na Gymnáziu Laca Novomeského na Tomášikovej ulici maturovalo 6900 študentov.

06. október 2014

 Na výzvu Národnej transfúznej stanice SR darovať krv zareagovali aj poslanci a zamestnanci Úradu Bratislavského samosprávneho kraja. Mobilná transfúzna jednotka bola zriadená priamo v budove úradu počas rokovania zastupiteľstva. Celkovo sa do výzvy zapojilo 19 ľudí, z toho traja poslanci a traja prvodarcovia.

05. október 2014

Nevyhovujúci stav pitnej vody v obci Závod pomôže vyriešiť Bratislavský kraj. Župní poslanci odsúhlasili na piatkovom rokovaní zastupiteľstva dotáciu v hodnote 50 000 € na kúpenie technologickej linky na úpravu vody. Zvyšných potrebných 16 000 € zabezpečí obec zo svojho rozpočtu.

02. október 2014

Futbalistov ŠK Slovana Bratislava dnes čaká na Pasienkoch súboj Európskej ligy proti SSC Neapol, za ktorý sa na trávniku predvedie aj kapitán tímu Marek Hamšík. Zápas uvidí aj päťdesiat žiakov zo základnej školy Amosa Komenského na Hubeného ulici a Strednej vinársko-ovocinárskej školy v Modre. Je to vďaka projektu „Zaži európsku ligu so Slovanom“, ktorý pripravili Bratislavský kraj v spolupráci s ŠK Slovan.

01. október 2014

Tradičné podujatie Slávnosti kapusty – Deň zelá odštartuje svoj ďalší ročník už tento piatok podvečer v Stupave. Program je pre návštevníkov pripravený až do nedeľného večera. Podujatie je súčasťou Župnej jesene, BSK zabezpečil posilnenie spojov.

01. október 2014

 Odborná konferencia o histórií Bratislavskej župy v období prvej svetovej vojny pritiahla do Modry približne stovku záujemcov. Konferenciu zorganizoval Bratislavský kraj pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

30. september 2014

 Štvrtý ročník série jesenných podujatí v bratislavskom kraji, Župná jeseň, má za sebou prvé akcie a program je pripravený pre domácich aj turistov až do konca decembra.