Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

19. september 2014

 Niektorí starostovia pezinského okresu priznávajú problémy s nedostatočnou kapacitou pri umiestňovaní deti do materských škôl. Bratislavský kraj im preto poskytol dotáciu v rámci projektu Naša škôlka – náš kraj, vďaka ktorej rozšírili priestory, dobudovali ďalšie triedy, zrekonštruovali budovy či opravili strechu. V rámci župného štvrtka boli zástupcovia BSK skontrolovať škôlky v Budmericiach, Píle, Doľanoch a vo Viničnom.

19. september 2014

Dvojročnú spoluprácu štrnástich partnerov projektu TRANSDANUBE zavŕšila konferencia v srbskom Belehrade, kde boli verejnosti aj za účasti odborníkov odprezentované výsledky projektu. Konferencia sa konala pod vedením Agentúry pre životné prostredie Rakúska. Svoje zastúpenie tu mal aj Bratislavský samosprávny kraj a Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

18. september 2014

Tradičné regionálne slávnosti pritiahnu stovky až tisíce ľudí, Bratislavský kraj preto posilní prímestskú dopravu. Viac autobusov vypraví počas pezinského vinobrania, ktoré sa koná od piatka do nedele, a rovnako aj počas Slávnosti kapusty – Dni zelá v Stupave, ktoré budú od 3. do 5. októbra.

18. september 2014

V rámci Dňa európskej spolupráce vyhlási Bratislavský samosprávny kraj výhercov filmovej súťaže pre študentov stredných škôl. Ich úlohou bolo nakrútiť dvojminútové video o prínosoch cezhraničnej spolupráce. Víťazi budú vyhlásení už tento piatok o 16:00 v nákupnom srdci Bratislavy, v OC Central. Na podujatí vystúpi aj rapper Ego.

17. september 2014

 Tradičné oberačkové slávnosti sa začnú v Pezinku už o dva dni a potrvajú do nedele. Milovníci vína môžu ochutnať čerstvý burčiak, mladé víno, chutné hrozno a potešiť žalúdok husacinou, lokšami, pagáčmi a ďalšími dobrotami. Pripravený je bohatý kultúrny program, vystúpenie kapiel, folklórnych súborov a množstvo sprievodných podujatí. Podujatie vyvrcholí ohňostrojom.

16. september 2014

Materská škola na Palkovičovej ulici v bratislavskej mestskej časti Ružinov zrekonštruovala sociálne zariadenia pre deti aj zamestnancov. Bratislavský kraj jej na to v rámci projektu Naša škôlka – náš kraj prispel dotáciou v hodnote 8-tisíc eur. Celkové náklady dosiahli 32-tisíc eur. Zástupcovia župy dnes boli priestory škôlky skontrolovať.

16. september 2014

 Tretí ročník medzinárodného festivalu gastronómie EAT! Brussels 2014 prilákal počas uplynulého víkendu do bruselského parku Bois De La Cambre stovky záujemcov, rodín a gurmánov. Svoj stánok tu mal aj Bratislavský kraj, ktorý reprezentovali ako jediní zo Slovenska žiaci Strednej odbornej školy gastronómie a hotelových služieb na Farského ulici z Bratislavy. Škola je v pôsobnosti BSK.

16. september 2014

 Cez víkend sa v Bruseli konal už tretí ročník medzinárodného gurmánskeho festivalu EAT! Brussels 2014.

12. september 2014

 Víkend v Bratislavskom kraji bude chutiť vínom, ponesie sa v rytme jazzu, športu a prídu aj rytieri.

11. september 2014

Bratislavský samosprávny kraj začal minulý týždeň s obhliadkami materských škôl, ktorým bola schválená a pridelená dotácia z projektu Naša škôlka – Náš kraj. Počas dnešného Župného štvrtku začal kraj s kontrolou škôlok na Záhorí.