Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

03. september 2014

 Spotrebiteľské vzdelávanie pre učiteľov stredných škôl je pilotný projekt Ministerstva hospodárstva SR a Bratislavského samosprávneho kraja, ktorým chcú priniesť najnovšie legislatívne zmeny týkajúce sa ochrany spotrebiteľa aj do vyučovacieho procesu. Vzdelávacie semináre sú určené stredoškolským učiteľom škôl, ktoré sú v pôsobnosti župy.

02. september 2014

 Zvýšiť atraktivitu stredného odborného vzdelávania, pripraviť študentov na pracovný trh a garantovať absolventom pracovné miesto. To všetko je súčasťou pilotného projektu duálneho vzdelávania, ktorý realizuje Bratislavská župa na Strednej odbornej škole obchodu a služieb Samuela Jurkoviča v Bratislave v spolupráci so spoločnosťou Lidl Slovenská republika. Projekt dnes v rámci oficiálneho otvorenia školského roka predstavili bratislavský župan Pavol Frešo, parlamentný poslanec a člen Výboru NR SR pre sociálne veci Ľudovít Kaník, riaditeľka školy Tatiana Mókosová a konateľ spoločnosti Vladimír Tomko.

28. august 2014

V prvý deň školského vyučovania, v utorok 2. septembra bude v Bratislavskom kraji posilnená prímestská doprava. Posilové spoje budú častejšie premávať medzi 10:00 a 12:10.

27. august 2014

 Dvanásty ročník Detskej univerzity Komenského úspešne absolvovalo 258 žiakov vo veku od 9 do 14 rokov. Dnes sa v historickej aule Univerzity Komenského na Bratislavskom Šafárikovom námestí konala slávnostná promócia, na ktorej si študenti prevzali diplomy. Promócie sa zúčastnili minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Pellegrini, predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo, riaditeľ Divadla Aréna a Detskej univerzity Juraj Kukura a ďalší.

27. august 2014

Interpretácie historických faktov o SNP sa rôznia do takej miery, že je v týchto dňoch veľmi dôležité pripomínať si význam slova sloboda. V predvečer 70. výročia Slovenského národného povstania uvedie Divadlo Aréna premiéru inscenácie Povstanie, pod ktorou sú scenáristicky podpísaní siedmi autori. Slovenské národné povstanie je téma, ktorá rezonuje. Podľa bratislavského župana Pavla Freša je veľmi dôležité, aby sme boli na toto obdobie hrdí, pretože národ povstal a bojoval za slobodu a demokraciu.

25. august 2014

 Už šiesty ročník koncertu Pocta slobode – Tribute of freedom, ktorý pritiahol v piatok na Hrad Devín viac ako tisícku návštevníkov, bol venovaný 25. výročiu pádu železnej opony a 70. výročiu Slovenského národného povstania.

21. august 2014

Bratislavský samosprávny kraj pozýva na piatkový koncert Pocta slobode – Tribute to freedom, ktorý sa začne 22. augusta o 18:00 na Hrade Devín.

20. august 2014

V Bratislavskom kraji vybral štát na dani z príjmu fyzických osôb ročne takmer 200 mil. €, naspäť mu dáva len 33 mil. €. Zvyšujúca sa solidarita kraja s ostatnými regiónmi spôsobuje klesajúcu úroveň verejných služieb v Bratislave ako aj regióne.

18. august 2014

 Už len do konca augusta je možné navrhnúť osobnosti Bratislavského kraja, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj regiónu, zvýšenie kvality života jeho občanov alebo kraj úspešne reprezentujú. Ocenenia – Výročnú cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK udelí župa už dvanásty krát.

15. august 2014

 Stupava, Rohožníka aj Záhorská Ves si na tento víkend pre svojich obyvateľov aj návštevníkov pripravili bohatý program.