Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

18. júl 2014

Mestá aj obce v Bratislavskom samosprávnom kraji si pre svojich obyvateľov a návštevníkov pripravili na leto bohatý kultúrny program.

17. júl 2014

Pre všetkých nadšencov a priaznivcov vojenskej techniky a histórie je pripravený už 6. ročník tradičného podujatia Slovenské piesky, ktoré sa bude konať od 1. do 10. augusta v areáli Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ) Záhorie. Deň pre verejnosť je v sobotu 9. augusta od 9:00. Pravidelným podporovateľom podujatia je Bratislavský kraj, záštitu prevzal minister obrany SR Martin Glváč.

16. júl 2014

Od začiatku prázdnin bolo na Záhorí uhasených niekoľko väčších požiarov. Pri väčšine spolupracovali profesionáli z Hasičského a záchranného zboru Slovenskej republiky aj s dobrovoľníkmi. Práve k dobrovoľným hasičom, no najmä k starostom a primátorom smeruje výzva Bratislavského samosprávneho kraja.

15. júl 2014

Až do konca augusta majú návštevníci aj obyvatelia Malaciek každú nedeľu možnosť spoznať históriu Zámockého parku.

14. júl 2014

Bratislavský kraj v súčasnosti zabezpečuje prostredníctvom dopravcu Slovak Lines dve prímestské autobusové linky do Chorvátskeho Grobu. Licenciu na autobusovú linku z hlavného mesta cez Vajnory, Čiernu vodu až do Chorvátskeho Grobu má aj bratislavský magistrát od roku 2009, platná je do konca júla 2014. Župa preferuje, aby boli dopravné služby pre Chorvátsky Grob zabezpečované na súčasnej úrovni.

10. júl 2014

 Možnosti efektívneho čerpania eurofondov v novom programovom období 2014-2020 či novela zákona o podpore regionálneho rozvoja boli témami dnešného koordinačného stretnutia regionalistov, ktoré zvolal Bratislavský kraj.

08. júl 2014

 Bratislavský kraj a rakúska spolková krajina Burgenland chcú rozvíjať cezhraničnú spoluprácu v oblasti cestovného ruchu, dopravy, agroturizmu aj kultúre. Zhodli sa na tom bratislavský župan Pavol Frešo a predseda Krajinskej vlády Burgenlandu Hans Niessl. Slovensko-rakúska spolupráca predstavuje podľa nich významný prínos pre oba regióny a prehĺbi aktivity v najrozličnejších oblastiach. Tento zámer spredmetnia aj podpísaním Dohody o spolupráci.

07. júl 2014

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja schválili na ostatnom zastupiteľstve polmiliónovú dotáciu pre mestskú časť Petržalka na výstavbu plavárne. Zástupcovia župy a mestskej časti dnes slávnostne poklopali základný kameň.

03. júl 2014

 Takmer 180 klientov domovov sociálnych služieb z bratislavského, trnavského a nitrianskeho regiónu si dnes zmeralo sily v rôznych športových disciplínach. Domov sociálnych služieb Plavecké Podhradie, ktorý je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, pripravil už deviaty ročník športovo – zábavných hier. Účastníci súťažili v dvanástich disciplínach.

02. júl 2014

V areáli Malinovského kaštieľa, ktorý patrí Bratislavskej župe, nakrúca verejnoprávna televízia RTVS svoj nový seriál s názvom Tajné životy.