Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

28. január 2014

Stretnutie s medzinárodnou účasťou sa na Strednej priemyselnej školy strojníckej v Bratislave koná pri príležitosti 110. výročia jej fungovania.

27. január 2014

Tretí ročník Dňa župných škôl v Avione prilákal mnohých žiakov, ktorí si ani pred blížiacim sa termínom odovzdávania prihlášok na stredné školy nie sú istí, kam ďalej. Na akcii, ktorú zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj, sa predstavilo 45 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Stredoškoláci návštevníkom nielen vysvetlili, čo ich školy ponúkajú, mnohí sa predviedli aj vystúpeniami na pódiu.

24. január 2014

V rámci Operačného programu Bratislavský kraj (OPBK) sa podarilo ukončiť 283 projektov na regeneráciu miest a obcí, aj na podporu malých a stredných podnikov. Úspešnosť čerpania je 52-percentná. Bratislavská župa bude aj tento rok realizovať viaceré projekty z eurofondov.

22. január 2014

 Bratislavská a Varaždinská župa chcú rozvíjať spoluprácu v oblasti dopravy, vzdelávania a odborného školstva ako aj v sociálnej oblasti. Dôležitá je spolupráca pri čerpaní eurofondov v novom programovom období 2014-2020. Zhodli sa na tom predseda BSK Pavol Frešo a župan Varaždinského regiónu Predrag Štromar. Konkrétne pôjde o projekty v rámci nadnárodných programov Stredná Európa a vznikajúceho programu ETC Dunaj.

20. január 2014

Bratislavská župa sa chce v tomto roku sústrediť na postupné zavádzanie elektronických služieb občanom a súkromnej sfére prostredníctvom projektu Elektronizácia BSK. Tiež na dobudovanie tarifného zabezpečenia na železničných staniciach a nástupištiach na využitie jednotného cestovného lístka BID a zriadenie dispečerského riadiaceho strediska BID v rámci Operačného programu Bratislavská kraj.

20. január 2014

Bratislavská Železná studienka ožila tento víkend už šiestym ročníkom 1. zimného MTB maratónu. Sobota patrila cyklistom, 29 kilometrov dlhú trať zdolalo vyše 370 nadšencov. V nedeľu si takmer 10 kilometrov odbehlo 240 bežcov. Záštitu nad jediným podujatím svojho druhu na Slovensku a v Strednej Európe prevzal predseda BSK Pavol Frešo.

17. január 2014

Šiesty ročník 1. zimného MTB maratónu s rekordným počtom prihlásených športových nadšencov odštartuje na Železnej studienke v sobotu cyklistickým pretekom, bežci si zmerajú sily v nedeľu. Záštitu nad jediným podujatím svojho druhu na Slovensku a v Strednej Európe prevzal predseda BSK Pavol Frešo.

14. január 2014

Hlavným kontrolórom Bratislavského samosprávneho kraja je opäť Štefan Marušák. Rozhodli o tom krajskí poslanci na dnešnom rokovaní tajným hlasovaním. Marušák získal už v prvom kole 30 hlasov zo 43 prítomných poslancov. Funkciu kontrolóra bude vykonávať šesť rokov.

14. január 2014

Bratislavský kraj už po tretí raz podá nerozhodným žiakom pomocnú ruku pri výbere strednej školy. Tretí ročník Dňa župných škôl v Avione sa bude konať budúci piatok, 24. januára 2014. Deviataci a ich rodičia sa od deviatej rána do šiestej večer zoznámia s ponukou 45 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

13. január 2014

Poliklinika patrí medzi najstaršie polikliniky v Bratislave, rekonštruovaná nebola už 40 rokov. Je tu veľká spádová oblasť - slúži najmä pre obyvateľov Karlovej Vsi, Dúbravky, Devína, Devínskej Novej Vsi a Lamača. Predpokladané náklady na rekonštrukciu sú 1,5 mil. €, ešte ich však musia odsúhlasiť krajskí poslanci v rozpočte.